2. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika w słonecznej aurze

2. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika w słonecznej aurze

Odbywający się w ostatnią niedzielę II Przeszkodowy Bieg Hutnika okazał się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Na trudnej trasie rywalizowało blisko 300 osób. W kategorii OPEN mężczyzn i kobiet zwyciężyli faworyci.

 

W niedzielny poranek miłośnicy biegów przeszkodowych i mocnych wrażeń zebrali się na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa, która jest gospodarzem Przeszkodowego Biegu Hutnika. Atrakcyjne, industrialne miejsce rozgrywania zawodów oraz piękna pogoda ściągnęły na Bielany blisko 300 fanów tej dyscypliny sportu. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet oraz w klasyfikacji zespołowej. Mimo pięknej, słonecznej aury biegacze nie mogli liczyć na taryfę ulgową. Startując w odstępach 10-minutowych wbiegali do walcowni, gdzie czekały na nich pierwsze przeszkody. Niezwykle wymagająca okazał się licząca kilka pięter ogromna hałda piachu z powstającej obok Galerii Młociny, na którą zawodnicy musieli wbiec. Później nie było łatwiej – przeskakiwanie przez płoty, rowy i kontenery z zimną wodą, czołganie się pod zasiekami z drutu kolczastego czy pokonanie multiringu. Duża ilość oraz wysoki stopień trudności przeszkód sprawiły, że na trasie ok. 8 kilometrów tylko czołowa dziesiątka zdołała złamać granicę godziny.

Zgodnie z przewidywaniami, najlepszy w kategorii OPEN mężczyzn okazał się Tomasz Danielkiewicz (xRunners), medalista mistrzostw świata w Kanadzie w klasyfikacji par mieszanych. Utytułowany zawodnik przekroczył linię mety z czasem 48:11. Na kolejnych stopniach podium stanęli Bartosz Januszewski (Koniuchy OCR) – 49:21 oraz Aleksander Pawłowicz – 49:40. Nie było niespodzianek również w kategorii OPEN Kobiet. Najlepszy czas (01:06:09) osiągnęła Patrycja Bereznowska, zeszłoroczna mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym. Tuż za nią na metę wpadła zaledwie 17-letnia Natalia Jaśtak (01:09:41). Najniższe miejsce podium wywalczyła Magda Rysińska (01:11:56).

W klasyfikacji zespołowej wygrał team Hardcorowe Wychylylybymy. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Bestie OCR Legionowo, a trzecie ekipa xRunners.  Łącznie w zawodach sklasyfikowano 248 zawodników. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: http://www.projektigrzyska.pl/wyniki/181-ii-przeszkodowy-bieg-hutnika/

Na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa rywalizowały również dzieci. W zależności od wieku miały do pokonania dystans od 600 do 1600 metrów. W zmaganiach wystartowało ponad 170 młodych adeptów biegania.

Po uroczystej dekoracji zwycięzców organizatorzy zdradzili termin kolejnej edycji zawodów. Przyszłoroczna odsłona odbędzie się w 6 października. Już ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Translate »