25. Volkwagen Prague Marathon 2019 – klasyfikacja Polaków

25. Volkwagen Prague Marathon 2019 – klasyfikacja Polaków

05.05.2019 roku odbyła się jubileuszowa, 25 edycja jednego z najpiękniejszych maratonów w Europie – maratonu Praskiego. Jak co roku nie zabrakło wielu biegaczy z Polski, którzy chcieli długi weekend majowy spędzić w stolicy naszych sąsiadów i poznać przepiękną, złotą Pragę na biegowo – m.in. przebiegając przez słynny most Karola, obok Orloja – zegara astronomicznego i rynku staromiejskiego czy też teatru Narodowego czy Filharmonii. Stosunkowo szybka trasa jako jedna z nielicznych odznaczona Gold Label IAAF przyciągnęła rzeszę ponad 10 000 biegaczy, którzy równo o godzinie 9:00 ruszyli na trasę biegu.

Organizator zawodów – RunCzech przyzwyczaił do tego, że organizowane przez niego zawody są dopieszczone i przemyślane nawet w najdrobniejszych szczegółach po to, by zgodnie z maksymą: „All runners all beautiful” każdy biegacz mógł czuć się znakomicie. Ponieważ sam brałem udział w tych zawodach jestem tego najlepszym przykładem!

Tegoroczną edycję największego i najsławniejszego maratonu w Czechach ukończyło 186 Polaków oraz 30 Polek czyli łącznie aż 216 zawodników. Ponieważ taka liczba robi wrażenie pozwoliłem sobie podsumować rezultaty i opublikować poniżej (oczywiście nieoficjalną) klasyfikacją zgodną z nieoficjalnymi wynikami zawodów. Miejsca, tak jak w klasyfikacji organizatora są liczone po czasie brutto.

TOP 3 Polacy:

  1. Bardziński Rafał – czas brutto: 02:39:44
  2. Siciarz Marcin – czas brutto: 02:44:07
  3. Pietrzyk Wojciech – czas brutto: 02:46:46

Top 3 Polki:

  1. Mazur Zofia – czas brutto: 03:24:30
  2. Kołbut Iwona – czas brutto: 03:43:09
  3. Łapińska Monika – czas brutto: 03:53:27

Pełne wyniki – Polacy:

Miejsce OPEN Nr startowy Nazwisko Imię Klub Czas brutto Czas netto Miejsce PL
59 448 BARDZIŃSKI RAFAŁ JANOSPORT TEAM LEGNICA 02:39:44 02:39:25 1
79 416 SICIARZ MARCIN GMINA OŁAWA 02:44:07 02:43:28 2
94 497 PIETRZYK WOJCIECH LACHO TEAM 02:46:46 02:46:40 3
155 380 POWIDEŁ MARCIN AKB LIDZBARK WARMIŃSKI 02:51:57 02:51:34 4
164 522 ZYCH MAREK TKKF PŁOCK 02:52:28 02:51:57 5
170 486 GOŁEMBIEWSKI MAREK ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 MS BYDGOSZCZ 02:53:19 02:53:15 6
202 7508 FRANCZAK MARIUSZ ŚLĘZAK TEAM 02:56:18 02:55:29 7
237 455 ŁUCZAK STANISŁAW NOWA SARZYNA-CIECH 02:58:02 02:57:28 8
249 443 JOKIEL MICHAŁ OLAWS ZŁOTORYJA 02:58:21 02:58:13 9
252 550 MALINOWSKI PIOTR WAT 02:58:29 02:58:08 10
267 532 DASIOS PIOTR 02:59:00 02:58:38 11
315 818 DAMEC ALEKSANDER OCHAJO RUN&FRENDS 03:01:00 03:00:09 12
335 481 KATA ŁUKASZ HARPAGAN ZG 03:02:46 03:02:20 13
352 598 CZARNOTA PIOTR OBOZYBIEGOWE.PL 03:03:59 03:03:49 14
360 850 LAMPART MARCIN RYBNICKA GRUPA BIEGOWA PĘDZIMY RAZEM 03:04:23 03:03:31 15
367 1103 BENDKOWSKI ANDRZEJ 1973 03:04:38 03:03:32 16
372 892 LIŚKIEWICZ ROMAN WARMIŃSKO-MAZURSKI ODDZIAŁ STRAŻY
GRANIC
03:04:48 03:04:24 17
375 467 KUROWSKI MACIEJ ŻÓRAWSKI TEAM 03:04:57 03:04:34 18
423 1347 LYZWINSKI TOMASZ PRZEGLAD SPORTOWY 03:07:52 03:07:14 19
446 923 TOKAREWICZ DAMIAN ZEBRY 03:08:53 03:07:49 20
485 1022 MAJCHRZAK MARCIN HOLBOX RUNNERS 03:10:03 03:09:20 21
502 1055 PACZOCHA DARIUSZ NOWA SARZYNA – CIECH 03:10:43 03:10:08 22
533 523 WALIGORA MARIAN 03:12:08 03:12:05 23
638 1245 GRZEBYTA RADOSŁAW TEAM DRACZYŃSKI 03:15:14 03:13:58 24
692 1034 IM ŁUKASZ IMEDIA ROAD RUNNERS 03:16:33 03:15:49 25
714 1039 ŁYSIAK KRZYSZTOF 03:17:14 03:16:05 26
747 2554 SZMIDT JANUSZ 03:18:35 03:17:20 27
749 1301 WOJDA ADAM 03:18:40 03:17:20 28
769 3150 KĄSIEL PAWEŁ 03:19:21 03:17:05 29
798 1926 ŚMIGAJ BARTŁOMIEJ 03:20:10 03:19:13 30
809 1755 BEŚKA SŁAWOMIR OCHAJORUN & FRIENDS 03:20:30 03:19:17 31
812 1961 SEMPER PIOTR FUNDACJA EXODUS W SOSNOWCU 03:20:36 03:18:42 32
916 2076 MAZUR DAWID POZDNÍ SBĚR 03:23:11 03:20:58 33
917 1131 MAŃKA SŁAWOMIR 03:23:13 03:21:49 34
1034 2316 KOCOŃ MARIUSZ 10BLOG 03:25:35 03:24:02 35
1043 3394 KRAUS DAMIAN SPARTANIE DZIECIOM 03:25:45 03:20:46 36
1069 1879 SŁAWOMIR HORBOWY 03:26:25 03:22:20 37
1070 2408 SZYMCZAK GRZEGORZ 03:26:25 03:24:23 38
1076 2171 ZBORUCKI JAN 03:26:32 03:22:45 39
1080 1712 POSACKI ZBIGNIEW WOŁÓW BIEGA 03:26:35 03:23:38 40
1163 433 BUJNOWSKI ARTUR HOLBOX RUNNERS 03:28:30 03:27:48 41
1233 2539 OLEWNICZAK PIOTR 03:29:39 03:27:45 42
1255 1900 BONCZAR BOGODAR 03:29:52 03:26:55 43
1280 807 KOSAKOWSKI MARIAN STRABAG 03:30:08 03:29:31 44
1314 2221 ROMIK KRZYSZTOF 03:30:24 03:26:11 45
1351 3192 ROESKE TOMASZ 03:30:54 03:26:52 46
1404 980 KRYSIAK GRZEGORZ 03:31:36 03:30:16 47
1414 2284 NIEMCZYK DAMIAN DREAM RUN 03:32:07 03:30:26 48
1465 2068 PRUSZYNSKI EDWARD 03:33:21 03:31:03 49
1468 3395 HANKUS PAWEŁ 03:33:25 03:28:50 50
1470 2490 KRZEMIEŃ KRZYSZTOF 03:33:26 03:28:51 51
1489 436 MARZEC BOGDAN MARATONCZYK 03:33:50 03:32:55 52
1493 3233 LOMPERT ANDRZEJ 03:33:56 03:27:33 53
1498 3193 KOZŁOWSKI GRZEGORZ NIGHT RUNNERS WRZEŚNIA 03:34:04 03:30:01 54
1517 1188 GAPYS KRZYSZTOF 03:34:23 03:33:14 55
1551 6666 HARASIUK ADAM GYM-FIGHT WROCŁAW 03:35:11 03:23:29 56
1579 1932 KĘDZIELEWSKI ŁUKASZ WIECZORNE BIEGANIE W SZCZECINIE 03:35:44 03:33:55 57
1598 3572 GWIŻDŻ TOMASZ BIEGAJĄCE INSEKTY 03:36:05 03:34:32 58
1605 3613 JASINSKI PAWEL PUTNEY RUNNING CLUB 03:36:18 03:32:04 59
1654 409 TALAGA PAWEL MKS RUN TEAM DABIE 03:37:38 03:33:27 60
1681 2597 GRALAK JAKUB MKS RUN TEAM DĄBIE 03:38:02 03:33:51 61
1698 7465 PYTLIŃSKI RAFAŁ 03:38:23 03:37:35 62
1730 1931 PODLEWSKI JACEK 03:39:04 03:34:00 63
1801 3059 JAŚKOWSKI KRZYSZTOF 03:40:30 03:36:25 64
1959 1027 HOLYNSKI TOMASZ 03:43:34 03:39:28 65
1961 2259 SMARSZ KRZYSZTOF INTIVE 03:43:35 03:41:51 66
2083 2584 STASZEWSKI PIOTR 03:46:04 03:44:18 67
2087 1711 LEWANDOWSKI MAREK TKKF ŁABĘDŹ ZBĄSZYŃ,KOLEJE WIELKOPOLSKIE 03:46:06 03:42:34 68
2106 5621 GOLAŃSKI JANUSZ 03:46:22 03:41:31 69
2115 1974 DUDZIK MAREK KS PIDRINA GDYNIA 03:46:36 03:41:36 70
2118 2080 RYSZKA WALDEMAR 03:46:38 03:42:47 71
2120 4092 OSIAK ARKADIUSZ 03:46:38 03:40:55 72
2129 438 JANKOWSKI PAWEŁ IPA WRO 03:46:42 03:46:10 73
2185 5235 MARSZALEK JAN DZIKI TIM 03:47:38 03:41:51 74
2332 2968 SWIETEK TOMEK 03:49:50 03:46:23 75
2399 4296 LUDYGA SZYMON 03:51:00 03:43:21 76
2403 3971 OLEWNICZAK ROBERT 03:51:05 03:45:51 77
2408 2482 KUJAWA LUKASZ 03:51:11 03:46:56 78
2418 5605 DYJAK TOMASZ 03:51:20 03:45:38 79
2419 3337 KOZŁOWSKI TOMASZ LESZ NO LIMMITS RUNNERS 03:51:23 03:46:01 80
2467 1735 RATAJ ROBERT PIATKOWO NA BIEGOWO 03:52:32 03:49:06 81
2468 3832 MIZDRAK ARTUR 03:52:33 03:49:06 82
2483 2412 KOZA RAFAŁ 6300 03:52:48 03:49:59 83
2531 2098 POKOTYCKI DENIS OTOMO STP 03:53:27 03:48:00 84
2550 3254 MICHALCZYK TOMASZ NAPRZÓD MŁOCINY 03:53:49 03:46:01 85
2557 495 KOZLOWSKI-J@T-ONLINE.D KOZLOWSKI 03:54:00 03:53:34 86
2600 4194 OLEWNICZAK PRZEMYSŁAW PRZEMYSŁAW OLEWNICZAK 03:54:30 03:49:15 87
2674 3491 CZEKALSKI JACEK JACEK CZEKALSKI 03:55:28 03:49:48 88
2678 4242 HANZEL TOMASZ TOR DOBRZEŃ WIELKI 03:55:31 03:52:24 89
2707 5619 NOWAK ŁUKASZ BYLE DO METY 03:55:59 03:44:34 90
2711 5182 SUDNIK KRZYSZTOF 03:56:01 03:46:58 91
2732 1212 TRZYMKOWSKI SŁAWOMIR KM TRUCHCIK ŁUBIANKA 03:56:12 03:54:41 92
2769 4075 ŁOWEJKO ŁUKASZ HARPAGAN ZG 03:56:52 03:52:24 93
2784 2898 KONIECZNY ROBERT START LUKS NAKŁO 03:57:07 03:53:41 94
2799 7495 KICIŃSKI GRZEGORZ 03:57:17 03:47:59 95
2860 3020 ĆWIĄKAŁA WOJCIECH 03:58:22 03:51:20 96
2862 3384 WOLSKI LUKASZ OBORYGENI 03:58:24 03:51:07 97
2892 3953 WOJTYCZKA JÓZEF RUNNING TEAM MILICZ 03:58:52 03:53:45 98
2894 3204 WOJCIECHOWSKI DARIUSZ I-SPORT 03:58:53 03:52:03 99
2908 4705 SKONECZNY ARTUR 03:59:06 03:47:36 100
2911 6410 ZABIEGŁO MACIEJ 03:59:09 03:48:14 101
2920 3170 KMIECIAK ŁUKASZ 03:59:18 03:53:37 102
2936 2338 IMIOLEK ARKADIUSZ 03:59:30 03:55:25 103
2949 5492 HRYDCZUK WIESŁAW 1964 03:59:40 03:56:24 104
3056 437 GNYSIŃSKI JACEK SIERADZ BIEGA 04:01:27 03:59:51 105
3061 4993 POJMANN PRZEMYSŁAW 04:01:33 03:50:02 106
3149 6365 PIETRZAK MATEUSZ 04:02:58 03:59:04 107
3181 3818 DĄBROWSKI IRENEUSZ OPOLE BIEGA 04:03:39 03:55:02 108
3199 4280 TOUDI BŁOŃSKI PIOTR POKOJOWY PATROL 04:03:52 03:55:53 109
3209 5588 MADEJ PAWEL ROCHE RUNNERS 04:04:01 03:55:52 110
3217 5118 BRALCZYK PIOTR TEAM OPOLE 04:04:06 03:54:23 111
3302 5184 BIELSKI MICHAŁ 04:05:12 03:53:55 112
3338 5412 WALCZAK DANIEL 04:05:40 03:56:58 113
3363 3976 PIPER KRZYSZTOF 04:05:57 03:56:30 114
3453 2867 MATYJANKA PIOTR 04:06:48 03:58:56 115
3471 5071 PILARSKI TOMASZ 04:06:54 03:57:30 116
3474 6590 PSIUCH JAROSLAW 04:06:56 03:52:42 117
3508 4185 WOŹNIAK JANUSZ PORMAT JEDLICZE BIEGA 04:07:10 03:59:39 118
3519 3110 RASZKA KRZYSZTOF RUNNING TEAM MILICZ 04:07:15 03:58:33 119
3526 3243 SZAŁAŚNY PIOTR TESTYOUTDOOROWE.PL 04:07:20 04:03:16 120
3542 4195 MLOST TOMASZ 04:07:33 03:58:07 121
3559 5052 NOWICKI ANDRZEJ RUNNING TEAM MILICZ 04:07:52 04:05:16 122
3562 4043 TOPOREK RADOSŁAW 04:07:56 04:01:28 123
3589 4955 ZAJĄC RAFAŁ ŚLĘZAK TEAM 04:08:27 03:55:31 124
3608 4011 SZYMCZAK MARCIN 8 04:08:46 03:58:56 125
3646 3208 KOWALCZYK RAFAŁ TRENUJZCYGANEM 04:09:37 04:05:44 126
3659 3207 ILKIEWICZ MICHAL 04:09:56 04:06:04 127
3762 5537 JAREMA WOJCIECH KGHM O/ZG POLKOWICE – SIEROSZOWICE 04:12:05 04:11:32 128
3779 3995 SANTAREK WOJCIECH 04:12:23 04:04:35 129
3801 7486 KWAŚNIEWSKI TOMASZ 04:12:52 04:09:04 130
3828 6315 BARAN MARCIN 04:13:18 03:59:56 131
3860 4233 MATLAK RYSZARD 04:14:06 04:07:32 132
3942 4250 RUSAK PIOTR ORANGE POLAND 04:15:36 04:05:13 133
3977 4892 GORCZYCA GRZEGORZ 04:16:25 04:07:49 134
4005 3970 MAJER KRZYSZTOF POZDNÍ SBĚR 04:16:53 04:07:56 135
4024 5453 MAREK JACEK 04:17:15 04:06:21 136
4093 1773 MARGOL ARTUR 04:18:19 04:13:10 137
4134 5486 STĘPIEŃ MARIUSZ RAZEM TRENUJEMY SPORT 04:18:57 04:07:27 138
4208 4965 WUJTIUK PIOTR 1975 04:20:01 04:08:29 139
4254 6602 MICHALIK WOJCIECH 04:20:59 04:10:47 140
4255 7626 WIKAR GRZEGORZ 04:21:00 04:10:48 141
4274 4016 DUTKIEWICZ KRZYSZTOF RIVIERA BRZEŹNIEŃSKA 04:21:18 04:14:09 142
4351 5508 SIKORSKI PIOTR 04:22:48 04:10:01 143
4370 942 WOLIŃSKI SEBASTIAN 04:23:03 04:11:05 144
4371 6244 DZIEDZIC LESZEK 04:23:04 04:11:06 145
4387 3310 SZCZEPANEK PIOTR 04:23:20 04:18:25 146
4399 6573 ZĘBALA BARTŁOMIEJ 1988 04:23:31 04:10:30 147
4458 3945 SŁAWIŃSKI KAZIMIERZ 04:24:18 04:15:11 148
4471 6579 KOWALSKI KAROL 04:24:25 04:11:41 149
4486 6374 ZALAS PIOTR VIVIAMO 04:24:39 04:15:41 150
4585 3898 KOSIOROWSKI LESZEK 04:27:08 04:14:29 151
4687 5315 BIEŃKOWSKI CARLO 04:29:37 04:20:59 152
4711 3245 LASOŃ KRZYSZTOF 04:29:57 04:25:05 153
4712 5208 LASOŃ JAROSŁAW 04:29:58 04:25:05 154
4781 4228 KOSZNIK MICHAL BIEGOWI SZYDERCY 04:31:16 04:23:32 155
4782 4006 GROSSE PAWEL 8 04:31:17 04:21:28 156
4790 3544 KRÓL PAWEŁ 04:31:31 04:23:17 157
4872 5233 NIEDZIELA WIKTOR 04:33:24 04:29:32 158
4910 4934 WYPYCH TOMASZ KARKONOSZ RUNNING TEAM 04:34:09 04:21:35 159
4921 5083 GRABINSKI TOMASZ MEBLE GRABINSKI- TOMASZ GRABINSKI 04:34:37 04:25:12 160
5124 6169 PALKA ADAM 04:38:49 04:23:56 161
5206 5570 CZUBA MICHAŁ LIGOTA ZAMECKA POLAND 04:40:36 04:32:15 162
5250 2389 BUCZYŃSKI JACEK 04:41:13 04:39:09 163
5295 6233 ORLINSKI LESZEK 04:41:57 04:30:52 164
5359 5162 PISKAŁA KONRAD 04:43:33 04:34:36 165
5371 4009 JEZIERSKI MAREK 04:44:01 04:33:12 166
5570 6287 MUCHA KRZYSZTOF 04:49:39 04:35:38 167
5613 7010 SCHABEK ŁUKASZ #CZELADZBIEGA 04:50:51 04:42:23 168
5645 5467 ZŁOTOŚ MARIUSZ 6300 ŚWIĘTOCHŁOWICE 04:51:48 04:44:43 169
5853 4989 STANEK BARTOSZ PLEWISKA BIEGAJĄ 04:57:08 04:44:25 170
5943 5687 KOŁODZIEJCZYK MIROSŁAW ZABIEGANI Z LEŚNEJ 04:59:45 04:50:29 171
6022 5202 PANIĄCZYK ANDRZEJ 05:02:11 04:49:19 172
6043 989 PIJANOWSKI PAWEŁ 05:02:58 04:48:27 173
6145 6926 UTZ PIOTR 05:06:18 04:49:26 174
6385 7256 JASINSKI ADAM 05:13:37 04:56:06 175
6469 6115 SROCZYŃSKI BOGUSŁAW 05:17:39 05:02:25 176
6475 7254 WESIERSKI SLAWEK 05:18:10 05:01:06 177
6485 6996 GIERAGA JERZY 05:18:48 05:01:59 178
6518 4703 KĘSKA SŁAWOMIR PAWEŁ 05:21:18 05:07:18 179
6674 1138 ŁUKOMSKI TOMASZ 05:31:38 05:30:42 180
6738 3201 WRÓBEL MACIEJ GRODZISKI KLUB BIEGACZA 05:36:45 05:31:04 181
6754 6567 ZAGÓRSKI PIOTR 05:37:55 05:22:46 182
6876 6982 GŁÓWKA MARCIN INSTAL-TECH TEAM 05:47:01 05:28:48 183
6895 7191 SZUMERA PIOTR PETER S TEAM 05:48:34 05:37:21 184
7031 7140 MAZUREK ROBERT 06:02:25 05:44:48 185
7032 7139 STAWNIAK MARCIN 06:02:25 05:44:49 186

Pełne wyniki – Polki:

Miejsce OPEN Nr startowy Nazwisko Imię Klub Czas brutto Czas netto Miejsce PL
986 F363 MAZUR ZOFIA CUS TORINO 03:24:30 03:22:33 1
1935 F419 KOŁBUT IWONA ESKADRA KRAKÓW 03:43:09 03:41:04 2
2529 F1206 ŁAPIŃSKA MONIKA 03:53:27 03:47:59 3
2695 F602 KATA KATARZYNA HARPAGAN ZG 03:55:44 03:51:15 4
2708 F613 KRZYWIECKA ALEKSANDRA 03:55:59 03:52:14 5
2768 F789 ŁOWEJKO MONIKA HARPAGAN ZG 03:56:51 03:52:23 6
2770 F792 WOJTASZEK MAŁGORZATA 03:56:53 03:47:55 7
2781 F551 SERAFIN – GORSZKOWSKA PAULINA 03:57:03 03:54:44 8
3172 F743 ROMAN ELZBIETA 04:03:24 03:56:06 9
3283 F1655 JURASZCZYK EWELINA 04:04:56 03:50:07 10
3523 F1160 PINDERA BARBARA WROCŁAW 04:07:18 03:55:35 11
3529 F548 MARSZAL-ŠESTÁK JOANNA 04:07:20 03:57:26 12
3745 F366 BLICHARSKA MARTA 12 BRYGADA ZMECHANIZOWANA 04:11:45 04:09:56 13
3794 F1187 MYŚLIŃSKA ANNA EKOBIEGI 04:12:40 04:04:40 14
4211 F1214 KOTECKA EDYTA 04:20:03 04:08:45 15
4272 F1990 GASIOR MONIKA PUTNEY RUNNING CLUB 04:21:17 04:11:44 16
4376 F1158 KSIĘŻOPOLSKA MAŁGORZATA 04:23:08 04:11:11 17
4487 F1805 ZALAS MAGDALENA GEBERIT 04:24:40 04:15:42 18
4691 F1935 PAWLAK MONIKA 04:29:47 04:17:15 19
5013 F2516 SLAMOVA POPÍOLEK SYLWIA 04:36:24 04:23:10 20
5315 F1367 PILCH ANNA PROBALANS 04:42:28 04:30:54 21
5463 F1129 JEDYNAK-WYPYCH ANNA ZAKOCHANI-ZABIEGANI 04:46:38 04:34:03 22
6039 F1800 BRZUCHNALSKA BEATA TOYA DESIGN 05:02:39 04:47:47 23
6042 F1807 OŻGA ANNA 05:02:57 04:48:26 24
6543 F783 SERAFIN PAULINA RZESZOWSKIE GAZELE I GEPARDY 05:22:54 05:10:04 25
6615 F1875 MAZUR AGNIESZKA ELITA 05:27:40 05:11:43 26
6922 F2267 PARFIONOW PATRYCJA 05:51:32 05:39:35 27
6970 F2563 PRUSS KASIA WKURW-TEAM 05:56:42 05:40:10 28
6977 F2207 SIERECKA DOROTA TEAM ZABIEGANEDNI 05:57:07 05:40:36 29
7235 F574 VENSLAUSKAS DOMINIKA 06:38:49 06:32:12 30

Wszystkim, którzy kończyli maraton w Pradze serdecznie gratuluję, mam nadzieję że podobnie jak ja przywieźliście ze sobą do Polski niezapomniane wspomnienia!

Wyniki zawodów: https://www.tds-live.com/ns/index.jsp?pageType=1&id=10820

Zdjęcia pochodzą z FB RunCzech.

Translate »