5 powodów dla których warto wziąć udział w Rijeka Run 2019!

5 powodów dla których warto wziąć udział w Rijeka Run 2019!

Tylko nieco ponad dwa miesiące zostały do kolejnej edycji największej imprezy biegowej w Rijece (Chorwacja)! Ponieważ osobiście wybieram się, by pobiec tam półmaraton chciałem przedstawić Wam moją subiektywną opinię dlaczego warto akurat tam skierować swoje biegowe kroki! Oto 5 powodów dla których warto wziąć udział w Rijeka Run 2019!

1. Pogoda

Kwiecień w Polsce lubi być kapryśny a niejednokrotnie zaskakiwał nawet opadami śniegu. Rijeka jest jednym z największych miast portowych w Chorwacji. Średnia temperatura w tym miesiącu to miłe dla biegacza ok. 14 stopni celsjusza. Po zimie z pewnością miło będzie móc pobiec w końcu w koszulce z krótkim rękawem!

2. Lokalizacja

Wyjazd do Chorwacji jest popularny wśród Polaków. W końcu ten kraj jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji wakacyjnych. Wystarczy około 8-9 godzin jazdy samochodem, żeby znaleźć się w Rijece z południa Polski. Zdarza się, że podobną ilość czasu trzeba sobie zarezerwować, żeby z południa znaleźć się nad polskim morzem.

3. Trasa

Organizatorzy biegu w Rijece wykorzystują maksymalnie potencjał swojego miasta. To dlatego trasy maratonu i półmaratonu w dużej mierze wiodą wzdłuż atrakcyjnego wybrzeża zaś meta zawodów mieści się na najsłynniejszej ulicy – deptaku w centrum miasta!

4. Ceny

Chorwacja w dalszym ciągu jest krajem, gdzie nie ma waluty euro a płace są zbliżone do tych w Polsce. Inaczej więc niż w krajach zachodnich tutaj ceny pakietów startowych są stosunkowo atrakcyjne. Start w maratonie lub półmaratonie to koszt rzędu 17-28 euro, z kolei bieg na 10 km kosztuje 13-22 euro.

5. Dodatkowe atrakcje

Podczas Rijeka Run odbędzie się również największy w Chorwacji (ponad 10 000 uczestników) bieg bez opłat i bez rejestracji! Możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym wydarzeniu na pewno stanowi dodatkową atrakcję dla wielu biegaczy i/lub ich rodzin!

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na oficjalnej stronie: www.rijeka.run

Translate »