5 zagranicznych maratonów na jesień 2018

5 zagranicznych maratonów na jesień 2018

Szukacie zagranicznego maratonu na jesień? Przedstawiam od siebie pięć propozycji – mam nadzieję, że Was zainspirują. Sam ostatecznie wybrałem Tallinn ale resztę pomysłów pewnie będę chciał zrealizować w kolejnych latach. Przede wszystkim postanowiłem, że już nigdy nie zapiszę się na maraton na wiosnę, bo po prostu zimą w smogu nie da się porządnie do niego przygotować. Jesień jest pod tym względem zdecydowanie atrakcyjniejsza.

Ranking jest jak najbardziej subiektywny 🙂

Tallinn Marathon

O tym maratonie pisałem już sporo, głównie dlatego, że jest to jeden z najważniejszych moich startów w tym roku. Impreza odbędzie się 7-9 września, a oprócz królewskiego dystansu (42, 195 km) będzie można wziąć udział w biegach na 21,097 km, 10 km lub 5 km. Nie zabraknie również biegów dla dzieci oraz marszu nordic walking. Organizatorzy skupiają się na tym, by ybło to prawdziwe biegowe święto – zostały zaprojektowane całkowicie nowe trasy (maraton odbędzie się na jednej pętli), zaprezentowano koszulki w kolorach Estonii oraz unikatowe medale nawiązujące do tego kraju. Szykuje się najbardziej międzynarodowy bieg w historii tego kraju. Warto być częścią tych uroczystości! Szukasz dodatkowych powodów by wziąć udział w imprezie? Zapraszam TUTAJ.

Na wszystkie dystanse można się jeszcze zapisać.

Więcej informacji: www.jooks.ee/en/tallinn-marathon/

 

Frankfurt Marathon

Maraton we Frankfurcie nad Menem ma jeden atut, który do mnie szczególnie przemawia – to trzeci najszybszy maraton na świecie! Jeśli więc planowałbym próbę bicia swojego rekordu życiowego – byłby to prawdopodobnie jeden z moich wyborów. Na uwagę zasługuje również odległość, która jest do pokonania samochodem lub tanimi liniami lotniczymi. W zeszłym roku wzięło udział  27 000 biegaczy a podobno na trasie dopingowało ich mnóstwo kibiców. Jeśli zobaczycie filmy z trasy i mety będziecie pewni, że atmosfera tego maratonu jest absolutnie wyjątkowa! Doskonała alternatywa dla Berlina!

Na wszystkie dystanse można się jeszcze zapisać.

Więcej informacji: www.frankfurt-marathon.com

 

EDP Maratona de Lisboa

Kolejny po Frankfurcie maraton z IAAF Gold Road Race Label. Mimo niezbyt długiej tradycji (odbędzie się dopiero 5-ta edycja) trasa biegu jest tym, co zdecydowanie go wyróżnia – w 100% jest poprowadzona brzegiem morza z metą na reprezentacyjnym placu – Praça do Comércio. Co istotne – z Polski odbywają się regularne loty tanimi liniami do Lizbony a samo miasto jest warte zobaczenia. Także termin – 14 października jest atutem, o ile w Polsce może już być wtedy chłodno to w Portugalii pogoda jest wtedy stabilna. W ramach imprezy do wyboru są również inne dystanse.

Na wszystkie dystanse można się jeszcze zapisać.

Więcej informacji: www.maratonaclubedeportugal.com/edp-lisbon-marathon/

 

Maratona di Ravenna

Na maraton w Ravennie wybierałem się już w zeszłym roku (razem ze Spartanie Dzieciom). Przede wszystkim dla mnie sam termin jest świetny – 11 listopada to idealny czas by jeszcze pobiec maraton a potem rozpocząć roztrenowanie (które rokrocznie przypada u mnie w grudniu). Prócz tego po prostu kocham Włochy. Te zawody nie są tak oczywiste jak maraton w Rzymie ale pozwalają przeżyć niesamowite emocje przebiegając przez praktycznie całe stare miasto Ravenny. Dodatkowym atutem są przepiękne, ręcznie wykonane medale.

Na wszystkie dystanse można się jeszcze zapisać.

Więcej informacji: www.maratonadiravenna.com

Blom Bank Beirut Marathon

Na koniec nieco bardziej egzotyczny kierunek – Bejrut w Libanie. Pomyślicie, że oszalałem? Skądże! W zeszłym roku w zawodach wzięło udział ponad 47 000 biegaczy z całego świata. Mało tego, te posiadają IAAF Silver Road Race Label a dodatkową atrakcją dla mnie jest poznanie kraju, w którym jeszcze nigdy nie byłem. Jakiś czas temu przeprowadziłem wywiad z jednym z organizatorów, który zapewnia, że mimo wszystko region jest bezpieczny a maraton wart przebiegnięcia (tekst TUTAJ). Zawody również będą miały miejsce 11 listopada więc podobnie jak Ravenna dla mnie to szczególnie atrakcyjny termin.

Więcej informacji: www.beirutmarathon.org

Translate »