Bieg po nowe płuca dla Piotra – 28.02.2015 Oświęcim

Bieg po nowe płuca dla Piotra – 28.02.2015 Oświęcim

28 lutego w Oświęcimiu na 5 kilometrowej trasie 190 biegaczy zostawiło część swoich płuc po to, aby Piotr Raczyński mógł otrzymać nowe. Piotr od urodzenia choruje na nieuleczalną i śmiertelną chorobę, mukowiscydozę. W ostatnim roku choroba zaatakowała jego płuca, więc niezbędny stał się ich przeszczep. Koszt operacji to 120 tysięcy euro. W celu uzbierania części tak wielkiej sumy, kilku wspaniałych ludzi postanowiło zorganizować bieg.

1. Logo
Oczywiście nie mogłem przejść obojętnie wokół takiego wydarzenia. Na miejscu spotkałem kilku znajomych m.in. Damiana i Antoniego. Mimo, że bieg miał charakter charytatywny to biegacze postanowili się nie oszczędzać. Ja też zdecydowałem się pobiec na maksa, w końcu nie mam w ciągu roku zbyt wielu okazji by sprawdzić się na danym dystansie. Start i meta znajdowały się na terenie Zakładu Salezjańskiego. Trasa przebiegała po plantach wzdłuż rzeki Soły. Brak wzniesień oraz utwardzona nawierzchnia to dobra okazja dla przećwiczenia równego mocnego tempa.

1

2
Uzyskany czas 21m:33s, średnie tempo 4:24 min/km. Może dla większości biegaczy wynik niespecjalny, ale dla mnie to rezultat niewiele gorszy od życiówki.

3

4
Na mecie dla każdego biegacza czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek w postaci salezjańskiego bigosu. Odbyła się również dekoracja najlepszych zawodników oraz losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

5

6
Według zapewnień organizatora dla Piotra udało się zebrać 6 450 zł. Jeśli ktoś chciałby poznać Piotra, a także wesprzeć zbiórkę pieniędzy drobną sumą, to więcej informacji można zaczerpnąć pod danym adresem: https://www.facebook.com/plucadlapiotra?fref=ts lub http://plucadlapiotra.blogspot.com/. Podsumowując impreza bardzo udana, świetna atmosfera, a przede wszystkim szczytny cel. Oby więcej takich wydarzeń nastawionych na pomoc innym, a nie na zysk organizatora.

Autor: Dawid Kostyra

endomondo

Translate »