Borneo TMBT Ultra Trail Marathon – wywiad z zawodnikiem!

Borneo TMBT Ultra Trail Marathon – wywiad z zawodnikiem!

Wojciech Kasiński z Pszczyny był jedynym polskim reprezentantem zeszłorocznego biegu, który odbywa się w malezyjskiej części wyspy Borneo – TMBT Ultra Trail Marathon. Bieg ten, podobnie jak nasza rodzima Łemkowyna Ultra-Trail należy do grona UTWT Discovery Race. W związku z tym egzotycznym wyjazdem pozwoliliśmy sobie zadań kilka pytań Wojtkowi na temat wyjazdu i samego biegu – zapraszam do lektury.

Piotr Szałaśny: Skąd dowiedziałeś się o TMBT i dlaczego zdecydowałeś się akurat na zawody w tak egzotycznej destynacji?

Wojciech Kasiński: Skąd bieg – to proste, z kalendarza ITRA. Czemu akurat ten? Bo Twój znajomy nazwał go najpiękniejszym ultra na świecie. Poniekąd miał rację.

P.Sz.: Co było dla Ciebie największym pozytywnym a co negatywnym zaskoczeniem podczas pobytu na Borneo i samych zawodów?

W.K.: Biegi, nawet w najbardziej egzotycznych zakątkach świata są organizowane przez europejczyków, którzy trzymają zawsze odpowiedni standard. Bieg TMBT był zorganizowany wzorowo. Nie było żadnych słabych punktów. Wiem co mówię bo w wielu biegach już startowałem.

P.Sz.: Jak znosiłeś ekstremalne temperatury i wilgotność podczas biegu? Co stanowiło największe wyzwanie dla Ciebie?

W.K.: Ponieważ już mam za sobą biegi 100 km w dzikim upale w Tajlandii, Kambodży i najgorszy na Reunion to wiedziałem co mnie czeka. Trzeba pamiętać o soli i o tym, że najlepsza temperatura do biegania jest w nocy.

P.Sz.: Czy sądzisz, że są to zawody, które można polecić innym biegaczom z Polski?

W.K.: Borneo absolutnie mogę polecić Polakom. Bezproblemowy lot do Kota Kinabalu, wszyscy mówią po angielsku, bo to drugi język oficjalny Malezji. Prowadzenie spikera przed biegiem też tylko w języku angielskim. Widoki w czasie biegu po prostu nieziemskie. Limit zawodników w tym roku się wypełnił na max.550. TMBT jest najstarszym i najbardziej prestiżowym biegiem ultra w Malezji. Jest jeden feler.Walizki na bagaż rejestrowany to 23 kg.Na bieg wystarczy 16-17 kg. Resztę trzeba wypełnić puszkami PIWA! Pół litra piwa w Malezji kosztuje 14 złotych [śmiech].

Chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat TMBT? Zapraszam na oficjalną stronę zawodów: www.borneoultra.com/tmbt1/

Translate »