Goniacka 2018 – biegi górskie dla każdego!

Goniacka 2018 – biegi górskie dla każdego!

Piknik Biegowy Goniacka jest bardzo dobrze znany szerokiej rzeszy biegaczy. Organizatorzy bardzo się starają, by każdy szczegół imprezy był dopięty na ostatni guzik a zawodnicy z uśmiechem przekraczali linię mety.

Zapisy na zawody są już otwarte na oficjalnej stronie imprezy: www.goniacka.pl , żeby uniknąć jednak nieporozumień chciałbym przedstawić najważniejsze zmiany, jakie zachodzą w odniesieniu do wcześniejszych edycji, szczególnie dlatego, że są fundamendalne!

Pierwsza wiadomość jest taka, że w 2018 roku organizatorzy wybrali termin, który wielu osobom może zdecydowanie bardziej odpowiadać – 14 lipca (biuro zawodów czynne już dzień wcześniej). Pierwsza połowa wakacji to idealny czas by zaplanować wypoczynek na Podhalu czy w Tatrach, a przy okazji wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu bieg dodatkowo zyska na popularności oraz że na starcie pojawi się sporo nowych twarzy!

Drugą wiadomością jest (dla niektórych niestety) okrojenie ilości biegów. W 2018 zostaną zorganizowane zawody na najbardziej obleganych dystansach: półmaraton górski  oraz bieg górski na 10 kilometrów. Ponieważ Goniacka jest również piknikiem rodzinnym nie zabraknie biegów dla dzieci. Ci jednak, którzy mierzyli się z Rombanicą na Pół Setki albo Góralską Wycieruchą w tym roku będą musieli obejść się smakiem.

Nie ma jednak tego złego – dzięki ograniczeniu ilości biegów jest szansa na lepszą i mocniejszą sportową rywalizację czołówki a także jeszcze lepszą organizację całego eventu.

Bieg 10 KM – Dycha cy nie dycha?

Dystans 10 km więcej czy mniej pomyślicie ? Ani mniej ani więcej jak tylko 10 km i dokładnie 1 m. Limit czasu na dystansie to 2 godziny. Średni stopień trudności wybiegani dreptace dadzą se rade lekko hej ! Może to być Wasza ”życiowa dziesiątka” – zapytacie jak w górach to możliwe ? Odpowiadamy – start na górnej stacji Kotelnicy -ok. 3,6 km granią tam i z powrotem i zostaje Wam ok.2km szybkiego zbiegu. Będzie się czym pochwalić w biegowym CV.

  • Limit zawodników: 400
  • Punkty odżywcze: 2 (woda, iso, cola)

Półmaraton górski – Goniacka Het na Grape

Półmaraton górski – 21 km bieg z pięknymi widokami, a to raz na Tatry, a to raz na malownicze dolinki i tak przez 21 km. Stopień trudności – średni. Limit czasu na dystansie 5 godzin .

  • Limit zawodników: 400
  • Punkty odżywcze: 3

Tylko do 30 kwietnia obowiązują opłaty startowe w wysokości 70 zł (półmaraton) i 55 zł (bieg na 10 km). Warto więc do tego czasu podjąć decyzję! Jeśli się zdecydujecie na pewno nie będziecie żałować!

Oficjalna strona zawodów: www.goniacka.pl

Translate »