Grossglockner Ultra Trail 2023 – bieg w cieniu najwyższego szczytu Austrii [+ konkurs]

Grossglockner Ultra Trail 2023 – bieg w cieniu najwyższego szczytu Austrii [+ konkurs]

Chcesz przeżyć niezapomnianą biegową przygodę w austriackich Alpach? Zapraszamy na Grossglockner Ultra Trail 2023!

Jest piątek  28 lipca 2023 roku, tuż przed godziną 22:00 w Kapruni. Nasze oczy kierują się w stronę głównej grani austriackich Alp, gdzie lodowce Kitzsteinhorn delikatnie mienią się w świetle księżyca. Nasza wyjątkowa przygoda w sercu austriackich Alp zaczyna się właśnie teraz. Przed nami trasa „Grossglockner Ultra Trail” ze 110 km i 6500 m + wokół najwyższej góry Austrii.  Trasy biegną przez 3 prowincje federalne, 7 dolin i 6 wiosek, mijając 14 lodowców i 300 szczytów o wysokości ponad 3000 m.

Cztery najdłuższe wyścigi solo pozostają niezmienione: GGUT 110 obejmuje pełną pętlę wokół najwyższego szczytu Austrii, Großglockner (3798 m n.p.m.). Części tej przygody można również przeżyć na krótszych dystansach: Osttirol Trail  (OTT 80), szlaku Großglockner Trail (GGT 55) lub Weissee Geltscherwelt (GWT 35). Rok 2022 potwierdził, że przeniesienie startu i mety do centrum Kaprun – na Salzburger Platz przyniosło wszystkim uczestnikom i widzom dodatkowy zastrzyk adrenaliny i wspaniałą atmosferę mety!

NOWOŚĆ w 2023: Z radością po raz pierwszy zostanie rozegrany bieg na trasie widokowej w Kaprun na dystansie 14 km i z 1000 m przewyższenia. Trasa poprowadzi przez najbardziej malownicze tereny w dolinie Kaprun ze wspaniałym widokiem na Großglocknera.

GWT 35 i KST 15 rozpoczną weekend GGUT w piątek. W 2023 roku GGUT ponownie będzie spotkaniem czołowych międzynarodowych biegaczy i około 2000 biegaczy z ponad 40 krajów. Każdemu gwarantujemy niezapomniane wrażenia i miły weekend na szlaku. Impreza będzie miała miejsce od 27 do 30 lipca 2023 roku w Zell am See-Kaprun. Warto nadmienić, że z południa to zaledwie 7-8 godzin samochodem a bieganie po Alpach zawsze dostarcza cudownych emocji!

Więcej informacji: https://www.ultratrail.at/english/

KONKURS!!

Chcesz wygrać PAKIET STARTOWY na dowolny dystans GGUT2023?

Na naszym profilu na Facebooku w poście konkursowym napisz dlaczego chciałbyś wziąć udział w tegorocznej edycji!

Link: https://www.facebook.com/Testyoutdoorowe/posts/pfbid0piVFgUA4EEFebjcSb7HEQdRSXcjpdyPYKa5zwsAsUBhpdd7rRfg7pjgonqUbGKtUl

Odpowiedzi zbieramy do końca lutego. Ogłoszenie wyników oraz przekazanie nagrody nastąpi początkiem marca (ostateczną decyzję podejmuje właściciel bloga wraz z organizatorem GGUT)!

Zapraszamy do zabawy!

Translate »