IV Górska Majówka 2015 – Bielsko-Biała

IV Górska Majówka 2015 – Bielsko-Biała

Fundacja „Na Przełaj” i Gmina Bielsko-Biała zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w „Górskiej Majówce 2015”, która odbędzie się 24 maja bieżącego roku w Bielsku-Białej, w rejonie Wapienicy, przy ul. Tartacznej, a wszystko otoczone fantastyczną rodzinną atmosferą i zabawą.

W programie przewidziane są także atrakcje dla dzieci i osób towarzyszących zawodnikom w Biegu i zawodach Nordic Walking. W porozumieniu z Centrum Sportowym, zostanie utworzona sala fitness na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i szczytów gór Beskidu Śląskiego. W zajęciach będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w Aerobic Dance, Zumba, czy Step pod okiem wyśmienitych instruktorów.

gorska_majowk_1_d

Dzieci spróbują sił w biegu na dystansach:

– 4 – 7 lat – 100m
– 8 – 11 lat – 200m
– 12 – 15 lat – 400m

Bieg Górski rozpocznie się z parkingu przy ul. Tartacznej, przemierzać będzie w rejonie Doliny Luizy, następnie trasa wznosi się po stoku o nachyleniu do 40% stopni na szczyt Błatniej leżący powyżej 917 m n.p.m. , dalej grzbietem góry przebiegać będzie w stronę szczytu Przykra i zbiegać mocno stromym zejściem do trasy w dolinie przy zaporze i powrót do miejsca startu. Trasa wynosi 15,5 km.

Kategorie wiekowe Biegu Górskiego

K i M 16 – 29 lat
K i M 30 – 39 lat
K i M 40 – 49 lat
K i M 50 – 59 lat
K i M 60 +

DUZE-1 FB tło

Trasa Marszu Nordic Walking rozpocznie się łagodnie, zaczynając od parkingu Karczmy Pod Zaporą ul. Tartaczną przez Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Dolina Wapienicy” drogą początkowo asfaltową, mijając zaporę wodną droga przekształca się w gruntową, utwardzoną, wśród zieleni leśnej i rezerwatu dzikiej zwierzyny. Pętla marszu wynosi ok. 10 km.

Wszystkie dodatkowe atrakcje odbywać się będą na terenie Karczmy Pod Zaporą przy ul. Tartacznej.

Regulamin – IV Górska Majówka

Źródło: Informacja prasowa

Translate »