Legenda polskich biegów OCR wspiera Przeszkodowy Bieg Hutnika

Legenda polskich biegów OCR wspiera Przeszkodowy Bieg Hutnika

Zbliża się 2. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika (7 października). W tym roku ambasadorem zawodów został Tomasz Danielkiewicz, jeden z najszybszych polskich OCRowców w kraju.

Ostre zakręty, barierki, wymagające przeszkody i rowy z lodowatą wodą. Na uczestników tegorocznej odsłony Przeszkodowego Biegu Hutnika czeka moc atrakcji i wyzwań, a wszystko to ponownie odbędzie się w wyjątkowej scenerii warszawskiej Huty ArcelorMittal. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę. Wytyczono nową  trasę, która wiedzie przez nietknięte ludzką stopą, dziki tereny na Młocinach. Część rywalizacji będzie toczona wewnątrz obiektów należących do huty. Pokonanie hali produkcyjnej, w której wytapiana jest stal będzie wymagało żelaznych nerwów. Z kolei bieg przez porośnięte trawą i zanurzone w błocie oraz piachu opuszczone budynki to prawdziwy test koncentracji.

Tegoroczna edycja będzie prawdziwą gratką dla miłośników ekstremalnych doznań oraz eksploracji. Mimo krótkiej historii, bieg zyskał już szerokie grono entuzjastów, a w jego promocję zaangażował się Tomasz Danielkiewicz, jeden z czołowych w kraju przedstawicieli biegów OCR. Ambasador Przeszkodowego Biegu Hutnika to jeden z najbardziej utytułowanych w Polsce przedstawicieli tej dyscypliny. Wielokrotny medalista zawodów Runmnageddon, uczestnik Mistrzostw Świata w Kanadzie, gdzie indywidualnie zajął 37. miejsce, a w klasyfikacji drużynowej par mieszanych stanął na najniższym stopniu podium.

Tomasz Danielkiewicz udostępnił swój wizerunek w celach promocji zawodów. Powstał już krótki spot reklamowy z jego udziałem, zachęcający do uczestnictwa w biegu (https://www.youtube.com/watch?v=T-fJZXgsrG0). Zawodnik wystartuje na trasę z honorowym numerem pierwszym.

Organizacja Przeszkodowego Biegu Hutnika to doskonała promocja zawodów OCR w kraju. Impreza ta łączy pierwiastek sportowej rywalizacji z elementem rekreacji – dla widzów przygotowano szereg atrakcji –  oraz sportowej edukacji w postaci zmagań dla najmłodszych na trasie, w zależności od wieku, od 600 do 1600 metrów. Bieg odbędzie się w wyjątkowej, industrialnej atmosferze warszawskiej huty, która otworzy swoje wrota dla mieszkańców Warszawy. Zawodnicy zyskają możliwość zahartowania swojego ducha w otoczeniu hartującej się stali. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. – mówi Tomasz Danielkiewicz.

Dorośli będą startować na dystansie 6 kilometrów. Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcio-osobowych grupach, startujących co kilkanaście minut. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Ze względów bezpieczeństwa pula pakietów startowych została ograniczona. Organizatorem Biegu jest klub sportowy Hutnik Warszawa, zaś partnerami Huta ArcelorMittal Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie www.bieghutnika.pl. Zapisy można składać na stronie http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/181-ii-przeszkodowy-bieg-hutnika/ .

Translate »