Mattoni Olomouc Half Marathon – pobiegnij w stolicy Moraw!

Mattoni Olomouc Half Marathon – pobiegnij w stolicy Moraw!

Byliście na Morawach? Półmaraton Mattoni Olomouc jest największą imprezą biegową tego słynącego z wina i uroczych zakątków regionu. Cieszcie się wyjątkową atmosferą biegu o zachodzie słońca rozgrywanego na klimatycznych, barokowych uliczkach miasta. Impreza podbiła serca biegaczy piękną trasą, przebiegającą przez zielone, miejskie parki i przytulne uliczki, przecinające zabytkowy Górny Rynek. Nie przegapcie tego fantastycznego wieczornego biegu! To pierwsza impreza biegowa Run Czech spoza Pragi nagrodzona odznaką IAAF Gold Road Race Label.

mattoni-half-marathon-olomouc2015_7250

Mimo tego, że aktualnie stolicą Moraw jest Brno to właśnie Ołomuniec jest historycznie stolicą tego regionu. Miasto to słynie z przepięknej starówki i niesamowitego uroku. Co tu zresztą dużo mówić – sam w zeszłym roku skusiłem się i wziąłem udział w 6 edycji tego biegu! Było naprawdę fantastycznie. Start o godzinie 19:00 z rynku. Ogromna ilość kibiców na całej trasie (chyba na żadnym innym biegu tyle nie było). Meta została ulokowana również na rynku a trasa wiodła naprawdę przez piękne okolice. Atmosfera była po prostu wyborna. Również organizacyjnie ten bieg mogłem zaliczyć na duży plus gdyż wszystko było aż nadto profesjonalne! Wspomnienia zostaną mi do końca życia (a przed półmaratonem biegłem również bieg rodzinny z moim, wtedy 13-miesięcznym synem – w wózku, i małżonką).

ol

Jeszcze masz szansę by również przeżyć takie wspaniałe chwile – są jeszcze ostatnie wolne miejsca na półmaraton w Ołomuńcu (ale szybko ich ilość maleje). Może i ten bieg nie należy do najtańszych ale po przebiegnięciu linii mety nie będziesz żałował! Gwarantuję! Przy okazji możesz poznać trochę pięknych Moraw!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.runczech.com/pl/wydarzenie/mattoni-olomouc-half-marathon-2016/index.shtml (po polsku!)

Translate »