Najbardziej techniczny bieg Ultra Trail w Alpach! + KONKURS

Najbardziej techniczny bieg Ultra Trail w Alpach! + KONKURS

OUT (Orobie Ultra Trail) nie jest najdłuższym biegiem ultra-trail w Alpach (ma “jedynie” 140 km), ale prawdopodobnie najbardziej technicznym. Trasa biegu często oceniana jest jako EE (dla doświadczonych turystów – ekspertów) w kilku górskich lokalizacjach, ponad 2000 metrów n.p.m.

OUT jest biegiem semi-autonomy trail (żywienie/pomoc tylko w punktach odżywczych), biegnącym słynną Sentiero delle Orobie (Orobie path), przecinającą piękne wysokogórskie krajobrazy. Bieg odbywa się latem, jednak pogoda może stać się bardzo nieciekawa w zaledwie kilka chwil. Z tych właśnie powodów, by zapisać się na bieg, uczestnik powinien dowieść, że jest ekspertem: wziąć udział mogą tylko ci, którzy w momencie zapisu, mają potwierdzone starty w podobnych biegach w ostatnich 3 latach. W zamian każdy, kto ukończy OUT 2018 będzie mógł wziąć udział w loterii na 2019 Western States 100- Mile Endurance Run.

Jeśli sądzisz, że OUT to dla Ciebie nieco zbyt wiele, nie ma problemu! Możesz rozważyć wzięcie udziału w GTO (Gran Trail Orobie): jest otwarty dla wszystkich, trasa ma “jedynie” 70 km z 4.200 metrów przewyższenia, należy go ukończyć w czasie maksymalnie 24 godzin. Nie jest zatem ekstremalny, ale to na pewno nie bułka z masłem.

Oba biegi, OUT i GTO, rozpoczynają się w naturalnym alpejskim środowisku, a kończą się w części urokliwego średniowiecznego miasta Bergamo, zwanej Città Alta (Górne Miasto). To z pewnością jedyne trasy, które poprowadzą Was prosto z gór do historycznego miasta!

Jeżeli masz po prostu ochotę na relaks i zwiedzanie miasta, możesz zastanowić się nad BGUT (Bergamo Urban Trail), którego trasa ma 20 km długości, a przewyższenie to 700 m. Jest niedługi, ale przyjemny, wokół murów Bergamo – należących do dziedzictwa UNESCO! – z końcowymi kilometrami przebiegającymi podobnie, jak w dwóch dłuższych biegach – po zabytkowych uliczkach miasta.

Ostatnia rzecz, ale nie mniej ważna – do Bergamo można dostać się samolotem, to bardzo proste! Lotnisko Orio al Serio znajduje się jedynie 5 km od miasta (jazda lotniskowym autobusem zajmuje 20 minut). Ma świetne połączenia z wieloma włoskimi i innymi europejskimi destynacjami i znane jest z obecności wielu tanich połączeń lotniczych.

Nie ma żadnych wymówek – czekamy na Ciebie!

Link: http://www.orobieultratrail.it/en/how_to_register.asp

KONKURS

Dla czytelników bloga TestyOutdoorowe.pl, którzy prawidłowo odpowiedzą na trzy proste pytania mamy niespodziankę – pakiet startowy na jeden z trzech dystansów podczas Orobie Ultra Trail! Zapraszamy do zabawy! Konkurs trwa do końca kwietnia! Na początku maja wśród wszystkich uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania konkursowe drogą losowania zastaną wytypowane osoby, które uzyskają pakiety startowe! 🙂

Orobie Ultra Trail 2018 - wygraj pakiet startowy!

1) Jak nazywa się najwyżej położony punkt odżywczy?
2) Ile jest barier czasowych na trasie Orobie Ultra Trail?
3) Gdzie zaczyna się OUT na dystansie 140 km?
4) Chciałbym wygrać pakiet startowy na:
5) Podaj swój adres e-mail:

Translate »