Namur International Marathon 2020

Namur International Marathon 2020

Wiem, że pewnie większość z Was jeszcze myśli o tegorocznych a nie przyszłorocznych startach. Ja jednak bardzo lubię wyszukiwać niekoniecznie największe ale najciekawsze (przynajmniej według mnie) imprezy biegowe. Podczas poszukiwań możliwych startów maratońskich na wiosnę 2020 roku natknąłem się na obco mi brzmiącą nazwę – Namur International Marathon. Gdy dokładniej zaznajomiłem się z zawodami niezwykle mnie zainteresowały. Być może będziecie mieli podobnie!

Dla osób, które nie są dobrze zaznajomione z geografią Europy – Namur leży w Belgii, w sumie całkiem niedaleko lotniska Bruksela-Charleroi. To chyba był główny czynnik, który spowodował, że zacząłem myśleć o tej miejscowości jako o moim przyszłym biegu. Bilety lotnicze (przykładowo z Krakowa tanimi liniami RyanAir) można znaleźć czasami w naprawdę niskich cenach (porównywalnych do cen Pendolino na trasie Bielsko-Biała-Warszawa Centralna).

Miejscowość Namur mimo, że nie tak znane jak Bruksela, Paryż czy Berlin może pochwalić się długą historią, jest to też stolica regionu Walonia i prowincji o nazwie Namur. Miasto zamieszkuje ponad 110 000 mieszkańców. Mieści się tam średniowieczna cytadela, kilka innych atrakcji. Co więcej, jeśli wybieramy się na kilka dni w tamte rejony można z łatwością odwiedzić Brukselę, Lille czy Liege (Namur jest ważnym węzłem komunikacyjnym) – na pewno więc nie będzie trzeba narzekać na nudę.

Namur International Marathon jest młodą imprezą. W 2020 odbędzie się jego dopiero trzecia edycja. Oprócz biegu na dystansie maratońskim można wybrać również czteroosobową sztafetę maratońską lub półmaraton. Nie zabraknie również biegu dla dzieci. Impreza nie należy do największych ostatnią edycję zakończyło łącznie nieco ponad 2500 tysiąca uczestników (tylko maraton i półmaraton, bez biegów dziecięcych i sztafety. Co jest wyjątkowego w tym biegu? Na pewno trasa! Oprócz biegu przez średniowieczną starówkę Namur większość trasy przebiega po obu brzegach rzeki Sambry. Bieg jest tak poprowadzony by podczas niego zwiedzić maksymalnie wiele zabytków i ciekawych miejsc jakie ma do zaoferowania okolica.

na

Co więcej – patrząc na ceny biegów w zachodniej Europie start w miejscowości Namur nie należy do najdroższych – pakiet na maraton to koszt już 40 euro a półmaraton to zaledwie 20 euro. To bardzo kuszące!

Jeśli zdecyduje się na start w Namur International Marathon (a takie plany chodzą mi po głowie) na pewno jeszcze o nim usłyszycie, niezależnie jednak od tego myślę, że to zawody, którymi warto się zainteresować!

Więcej informacji: www.namurmarathon.com

Translate »