Raptor Run 2018

Raptor Run 2018

Raptor Run to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie biegowe w czasie którego zawodnicy rywalizują między sobą na wyjątkowo wymagającym terenie. Trasa wyścigu obejmuje malownicze tereny Bałtowa, miejscowości położonej w dolinie rzeki Kamiennej w województwie Świętokrzyskim. Ukształtowanie tych terenów cechują liczne wąwozy lessowe oraz urwiska skalne, które w naturalny sposób znacząco wpływają na skrajnie ekstremalny charakter biegu. Obszar na którym odbywa się Raptor Run został dodatkowo utrudniony przez przeszkody znane z innych biegów, a także infrastrukturę Areny Raptor Run – parku wyjątkowo ekstremalnych przeszkód. Zawodnicy rywalizować będą na dystansach 6 i 12 kilometrów w 2 kategoriach biegowych – Raptor Run oraz Raptor Run Prime, z których ten drugi przeznaczony jest dla osób chcących rywalizować z najlepszymi. Zarówno w kategorii Prime oraz w zwykłym Raptorze na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i materialne. Impreza zaplanowana jest na 9-10 czerwca 2018 roku.

Raptor Run odbywa się w dwóch kategoriach biegowych. Klasyczny Raptor Run to ekstremalny bieg na 2 dystansach – 12 i 6 kilometrów. Jest ekstremalnie wymagający, ale każdy chociaż trochę sprawny fizycznie da radę go pokonać na dystansie 6 kilometrów. Dłuższy bieg to już duże wyzwanie, które może sprawić kłopoty nawet doświadczonym biegaczom.
Druga kategoria biegowa to Raptor Prime – 6 i 12 kilometrowa batalia z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami przeznaczona tylko dla najlepszych. W tym Raptorze rywalizacja jest bardzo zacięta, ponieważ startujący to osoby które w niejednym biegu brały udział.
W obu kategoriach nagradzamy zwycięzców oraz tych, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Nagrody pieniężne i materialne przewidziane są dla kobiet i mężczyzn biorących udział w Raptor Prime na obu dystansach. W klasycznej wersji biegu nagrodzimy także najszybszy team który wystąpi na Raptor Run.

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, zaraz obok strefy zawodnika, powstanie strefa przeznaczona specjalnie dla dzieci. Animatorzy pracujący w kompleksie przygotują program zabaw, gier oraz zorganizują czas tak, aby zarówno dzieci jak i ich rodzice wykorzystali czas biegu Raptor Run w 100%. Zależy nam na tym, aby zawodnicy mogli przygotowywać się do startu ze spokojną głową i skoncentrowani na osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Co zawierają pakiety startowe?

  • Medal po ukończeniu biegu
  • Elektroniczny pomiar czasu
  • Sportową koszulkę z oddychającego materiału
  • Wjazd na imprezę dla siebie i 2 osób towarzyszących
  • Posiłek regeneracyjny po biegu
  • Darmową wejściówkę na teren Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego o wartości 75 zł
  • Zniżka 40% na bilet rodzinny do wykorzystania w jednym z 3 JuraParków w Polsce
  • Krasiejów, Bałtów, Solec
  • Bezpłatne wejście na pole namiotowe – w pełni strzeżone i z zapleczem sanitarnym

Oficjalna strona zawodów: www.raptorrun.pl

Translate »