Regatta Bieg Wierchami – ruszyły zapisy!

Regatta Bieg Wierchami – ruszyły zapisy!

Ruszyły zapisy na organizowany już po raz czwarty Regatta Bieg Wierchami. Do wyboru trzy dystanse oraz zawody Nordic Walking. Rezerwujcie w swoich kalendarzach termin 16-17 czerwca 2017 roku i przyjeżdżajcie na biegowe święto w piękne rejony Beskidu Sądeckiego!

Co nas czeka? Organizatorzy tak zachęcają do udziału: „Będziecie styrmać się po wyierskach i dolinach Pasma Radziejowej, Pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim i Lubovnanskej Vrchowiny. Czekać na Was będą zeszłoroczne trasy na dystansie Corno Owca 11 km i Waligóra 30 km, a dla ultrasów przygotowaliśmy nową wersję naszej trasy L, UltraVisegrad, która będzie mierzyć 55 km+ i poprowadzi Was od Zamku w Starej Lubovni do Zamku w Rytrze, dzięki czemu naprawdę się zziopiecie, ale zdolecie. A jak już zalecicie na metę zmurcani i zmorduwani, to będziecie susyć kiele z radości.”

Bieg Wierchami nawiązuje do tradycji Czarnych Górali, którzy niegdyś zamieszkiwali tereny piwniczańsko-ryterskie. Z beskidzkimi krajobrazami w tle odbędzie się impreza w iście góralskim stylu. Ci, którzy nie zdecydują się na bieganie, może skuszą się na „kijkowanie”, czyli bezpłatny marsz nordic walking pod Kramarkę. W planie również Bieg Rogasia dla najmłodszych. Wydarzenie jest objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, więc zgodnie z jego ideą nie zabraknie form aktywności dostępnych dla każdego uczestnika.

Regatta RUSZ SIĘ! to wydarzenia na świeżym powietrzu, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku: zawody, festiwale, treningi, wydarzenia jednorazowe lub cykliczne, lokalne lub ogólnopolskie – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł i odwaga na jego realizację. Program promuje imprezy, podczas których swoje aktywności mają nie tylko ambitni sportowcy, ale także towarzyszące im rodziny. Propozycje organizatorów Regatta Biegu Wierchami idealnie wpasowują się w te założenia.

Sprosajcie także swoich znajomych do Rytra, hej! – zapraszamy razem z góralami. Mamy nadzieję, że do startu zachęci Was szczegółowy opis biegów „po góralsku”:

Corno Owca – czyli 11 km

Czujesz się czarną owcą wśród swoich biegających przyjaciół? Nie przejmuj się i zacznij już dziś treningi. Odwiedzisz ryterskie wiatraki, pod którymi pasą się owiecki, strawersujesz Kanarkówkę i piękną polanę Wdżary Niżne, z której to już zakosami, jak jakaś źmija czy inna gadzina zaczniesz zbiegać w kierunku Roztoki Wielkiej i mety. Złapanie biegowego bakcyla gwarantowane.

Waligóra – 30 km

„Pamiętej basiorze bury, nie tykej Waligóry!” – tak o sobie będą mogli mówić wszyscy Ci, którzy zaliczą piękną 30-kilometrową pętlę wokół Rytra. Ponad 10 km biegu na wysokości przekraczającej 1000 m n.p.m. z widokiem na Tatry. Wieża widokowa na Radziejowej – najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego, halizna na Złomistych Wierchach, Schronisko na Przehybie, Szkoła nad Obłokami, kurna chata Babci Nowakowej z widokiem na Kicarz, bunkier na Połomii i Rezerwat Wietrzne Dziury.

UltraVisegrad – 55 km+

Start o 6 rano w Starej Lubovni na Słowacji pod średniowiecznym hradem, który niegdyś bronił południowej granicy Rzeczpospolitej. Po czym biegowo zwiedzisz skansen i udasz się w kierunku Oślego Wierchu. Wbiegniesz na Przełęcz Vabec z kapitalnym widokiem na Tatry i pobiegniesz pięknymi, potężnymi górskimi łąkami nad Jarabiną i Litmanovą. Zbiegniesz do Sanktuarium Maryjnego na Górze Zvir, wśród malowniczych, wyniosłych skał i skałek będziesz biegł w kierunku granicznego Szczobu, na zboczach którego zlokalizowana jest tajemnicza budowla. Przez Przełęcz Obidza, Wielki Rogacz, Przełęcz Żłobki, Radziejową, Złomiste Wierchy dobiegniesz do Schroniska na Przehybie i Wielkiej Przehyby. Stamtąd przez Wietrzne Dziury, wiatraki i bunkier dotrzesz do Rytra. Jak już zdobędziesz Makowicę, to wyżej tego dnia nie będziesz, bowiem ze Schroniska na Cyrli przyjemną drogą stokową wśród bukowego lasu, pobiegniesz zdobyć ruiny ryterskiego zamku, z których będzie już widać Hotel Perła Południa i czekającą na Ciebie metę.

Bieg Rogasia umili pobyt najmłodszym oraz zaszczepi w nich ducha sportowej rywalizacji. Bieg Rogasia jest bezpłatny z limitem uczestników 50 osób. Ażeby rywalizacja odbywała się na właściwym poziomie, to Wasze pociechy w wieku od przedszkola do Opola… tzn. 6 klasy podzielone zostaną na trzy grupy wiekowe: przedszkolaki, klasy I-III oraz IV-VI.

Rajd Nordic Walking – W trakcie rajdu uczestnicy nie będą ze sobą konkurować, gdyż bardziej nacisk zostanie położony na aktywne spędzenie czasu w połączeniu z nauką poprawnego korzystania z kijków trekkingowych czy do nordic walking. Pomachajcie kijami, spalcie trochę kalorii, odciążcie stawy i budujcie masę mięśniową.

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.ruszsie.org oraz www.biegwierchami.pl.

Dobre okazje z rabatami w Decathlon.pl!
Sprawdź!

Translate »