Tallinna Maraton – tylko do końca miesiąca tańsze opłaty startowe!

Tallinna Maraton – tylko do końca miesiąca tańsze opłaty startowe!

Największa impreza biegowa w Estonii mająca w 2018 być częścią oficjalnych obchodów 100-lecia niepodległości tego kraju to bieg jakiego nie możesz przegapić! Prócz dystansu maratońskiego do wyboru jest również półmaraton, bieg na 10 km oraz 5 km (Nike Youth Run), biegi dziecięce i nordic walking – słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe, więc opłaca pospieszyć się z zapisem!

Impreza odbędzie się w terminie 7-9 września 2018 roku w stolicy kraju – Tallinnie. Na biegaczy czeka cała masa atrakcji a także wyjątkowe medale i koszulki zaprojektowane specjalnie z myślą o obchodach 100-lecia niepodległości. Jeśli ktoś z Was był na EXPO przed Cracovia Maratonem mógł zapoznać się ze szczegółami biegu na specjalnym stoisku.

Cena za pakiet na maraton wzrośnie z 50 na 60 euro, półmaraton z 35 na 45 euro, bieg na 10 km lub nordic walkingu z pomiarem czasu – z 20 na 25 euro a bez pomiary z 15 na 20 euro. Jak widać więc za każdy pakiet można zaoszczędzić nawet 10 euro, które można wykorzystać np. na zakup dobrego obiadu po zawodach albo inne atrakcje.

Pakiet startowy zawiera:

 • Udział w zawodach na wybranym dystansie
 • Numer startowy (z personalizowanym imieniem i flagą dla dystansów 42 km i 21 km)
 • Profesjonalny pomiar czasu
 • Elektroniczny dyplom
 • T-shirt (dla dystansu 42 km)
 • Medale (dla 42 km, 21 km i 10 km)
 • Punkty odżywcze na trasie i mecie
 • Tallink Travel Voucher (dla 42 km, 21 km i 10 km)
 • Depozyt oraz prysznic
 • Pierwszą pomoc w trakcie biegu
 • Transport dla biegaczy, którym nie uda się ukończyć zawodów

Jeśli nie jesteś zdecydowany warto posłuchać co organizatorzy mówią o tym kierunku: „Tallinn to kierunek atrakcyjny zarówno dla biegaczy, jak i ich rodzin, szczególnie ze względu na starówkę, należącą do dziedzictwa UNESCO oraz status najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta Północnej Europy. Tallinna Maraton biegnie wokół starówki, trasa jest płaska, a temperatura podczas biegu oscyluje w granicach lubianych 10-15°C, wierzymy zatem, że z tych powodów to pożądany maraton.” (Cały wywiad z organizatorem dostępny tutaj: http://www.testyoutdoorowe.pl/lifestyle/tallinna-maraton-wywiad-z-organizatorem/). A być może zainteresuje Cię 10 powodów dla których warto wziąć udział w Tallinna Maraton? Zapraszam do czytania: http://www.testyoutdoorowe.pl/biegi/dlaczego-musisz-wziac-udzial-w-tallinna-maraton-2018/

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dostać się na zawody, nic prostszego, organizowany jest wyjazd (z Krakowa, przez Warszawę), który dodatkowo połączony jest z kilkudniowym zwiedzaniem. Zapraszamy! Szczegóły znajdziesz pod linkiem: http://www.testyoutdoorowe.pl/wspolne-wyjazdy/jedz-z-nami-na-tallinna-maraton-2018-estonia/

Zapisać można się na oficjalnej stronie zawodów: http://www.jooks.ee/en/tallinn-marathon/

Translate »