Zimowy Janosik 2017

Zimowy Janosik 2017

Ostatnio zasypuję Was pomysłami na ciekawe starty w przyszłym roku. Kilkanaście dni temu pisałem o fajnym ultra biegu, który odbędzie się 17 grudnia tego roku – Winter Ultra Trail Małopolska. Teraz zaś mam dla Was jeszcze jedną propozycję – tym razem na koniec lutego (25-26.02.2017)!

autoxautomautocffffff-6

Jeszcze na początek tekstu się trochę uzewnętrznię. Nigdy nie przepadałem za zimą. Pewnie dlatego, że nie potrafię jeździć ani na nartach ani snowboardzie (no dobra…potrafię na łyżwach, ale to się nie liczy). Czasami trochę pobiegam na biegówkach, ale ostatnie lata nie było na tyle śniegu w okolicy w której mieszkam. Ale… uwielbiam wyzwania i kocham góry. I pewnie właśnie dlatego tak pociągające jest dla mnie zimowe bieganie po górach, w sumie chyba nawet bardziej niż to popularniejsze – o cieplejszych porach roku.

autoxautomautocffffff-1

No ale wróćmy do tematu. Zimowy Janosik to nic innego jak zimowa edycja Ultra Janosika, biegu, który miał swój debiut w tym roku i zebrał bardzo pochlebne opinie. Na pewno ogromnym atutem zawodów jest fakt, że odbywa się on w Niedzicy i okolicach – start dwóch tras odbywa się w pobliżu zamku a meta w Karczmie Zadyma w pobliżu jeziora Czorsztyńskiego. Na zawodników czekają przepiękne widoki zimowego Spiszu ale również oszałamiających Tatr. Warto wybrać się z rodziną – na pewno nikt nie będzie się nudził bo w tamtej okolicy jest co robić o każdej porze roku. W edycji zimowej do wyboru są trzy trasy:

Zimowy Janosik 10 km – Bieg Zadymy

Długość: ok 10 km;

Przewyższenia: + 328 m, – 350 m;

Liczba punktów odżywczych: 1*;

janosik-10

Zimowy Janosik 20 km – Zawiany Pyzdra

Długość: ok 18,2 km;

Przewyższenia: + 458 m, – 892 m;

Liczba punktów odżywczych: 2*;

janosik-20

Zimowy Janosik 45+km – Bedzies Kwicoł

Długość: ok 46 km;

Przewyższenia: + 1511 m, – 1532 m;

Liczba punktów odżywczych: 6*;

janosik-45

Prócz tego organizator przygotował również biegi dla dzieci na Koronie Zapory w Niedzicy, czyli:

bieg Cypiska – dzieci przedszkolne – dystans ok 100m

bieg Rumcajsa:

klasy I – III dziewczynki i chłopcy – dystans ok 200m

klasy IV – VI dziewczynki i chłopcy – dystans ok 400m

bieg Zbója – młodzież gimnazjalna – dystans ok 800m

autoxautomautocffffff-5

Jeśli jesteście zainteresowani i chcecie poznać szczegóły (przeczytać regulamin, itp.) to znajdują się one na stronie biegu: www.zimowyjanosik.pl.

Wiele aktualności znajdziecie również na Facebooku: www.facebook.com/ultrajanosik/

Do 30 listopada obowiązują najniższe opłaty startowe (od 65-135 zł) więc warto do tego czasu się zdecydować. Pamiętajcie, że część opłaty startowej jest przeznaczona na wsparcie mieszkanki Gminy Łapsze Niżne – Marysi Iwony Nowak.

Przed ultramaratonem nie zapomnij się ubezpieczyć!

Translate »