3 wrzesnia na TimeTrend.pl rusza sprzedaż JEDYNEJ w Polsce sztuki zegarka G-SHOCK MRG B200BS – Hana Basara

3 wrzesnia na TimeTrend.pl rusza sprzedaż JEDYNEJ w Polsce sztuki zegarka G-SHOCK MRG B200BS – Hana Basara

Już 03 września fani G-SHOCKA w Polsce dostaną szansę zakupu jedynego na naszym rynku egzemplarza jubileuszowego zegarka G-SHOCK MR-G.

MRG-B2000BS-3A HANA-BASARA to model, o którym mówiło się szeptem z uwagi na zachwyt jaki wzbudza i szacunek do najwyższego mistrzostwa projektu i wykonania.

MR-G HANA BASARA powstał, by jak najgodniej uczcić 25- lecie narodzin wyjątkowej linii zegarków w rodzinie G-SHOCK, nazwanej MR-G. Tylko jeden szczęśliwiec, będzie mógł mieć ten skarb w swojej kolekcji. Model MRG-B2000BS jest przygotowywany przez mistrza japońskiej sztuki jubilerskiej, by stać się hołdem dla wszystkich atutów linii MR-G. Piękno, precyzja, moc i siła, które nie boją się żadnego wyzwania. Inspiracją do stworzenia niezwykłego zegarka było  japońskie wyrażenie HANA-BASARA, wywodzące się z języka sanskrytu, w którym  Basara oznacza diament.

Podczas historycznych wojen japońskich klanów najbardziej pewni siebie wojownicy otrzymywali przydomek BASARA Busho – czyli ten, który nie rezygnuje z pięknej zbroi, nawet podczas walki. Linia G-SHOCK MR-G ma odzwierciedlać koncepcję niezwykłej zbroi, która jest jednocześnie piękna ale też cechuje się niestrudzoną wytrwałością i siłą HANA oznacza okazały i wystawny, bo taki jest niezwykle ozdobny bezel w jubileuszowym modelu MRG-B2000BS.Ten element zegarka jest opracowywany przez  Kazuhito Komatsu, jubilera i szlifierza diamentów, który opracował niezwykle skomplikowaną technikę szlifowania i frezowania metalu, w celu osiągnięcia efektu nachodzących na siebie fragmentów lustra.

Koperta, pasek i obudowa zegarka pokryte są powłoką DLC (diamond-like carbon) a sam proces powlekania stali przeprowadzono tradycyjną japońską metodą obróbki żelaza „kurowane”. W ten sposób osiągnięto ciemny odcień morskiej zieleni – taki, jaki przybiera stal podczas zbrojenia  metalu na zbroje i miecze. Koperta pokryta jest powłoką IP w kolorze brązu.

Brązowa powłoka IP, użyta w obudowie, z detalami w kolorze czerwonym na tarczy i w kolorze zielonym na obwodach tarcz wewnętrznych – zastosowane kolory dają niezwykle elegancką, wyważoną całość i przypominają piękno i moc starożytnej japońskiej zbroi.

25 lecie linii MR- G upamiętniono dedykowanym wygrawerowanym emblematem 25TH LIMITED na krawędzi obudowy, na wysokości 10 godziny.

Bezel wykonany jest z COBARIONu, który jest około 4 razy twardszy niż tytan. Ten element dostał specjalny szlif od mistrza sztuki jubilerskiej Kazuhito Komatsu. Mistrz zastosował metodę szlifowania diamentu – osiągając efekt powierzchni odbijających światło pod różnym kątem. Sztuka takiego zdobienia wymaga niezwykłych umiejętności i czasu. Mistrz Kazuhito Komatsu był w stanie opracować swoją ręczną metodą jedynie kilka sztuk danego dnia.

Koperta i bransoleta wykonane są ze stopu tytanu DAT55G, który jest trzy raz twardszy od czystego tytanu. W połączeniu z bezelem wykonanym z COBARIONu otrzymujemy niezwykłą twardość całego zegarka.

Piękny i niezwykle mocny HANA-BASARA – japońska marka zegarków G-SHOCK potrafi połączyć wrażliwość na surowe piękno z siłą i wytrwałością wojownika. Trzymamy kciuki za powodzenie w zdobyciu jedynej sztuki na własność. Sprzedaż startuje 03 września 2021r na TimeTrend.pl

Translate »