5 Półmaraton Pabianicki

5 Półmaraton Pabianicki

29 marca br. odbędzie się w Pabianicach V Półmaraton Pabianicki. Mimo krótkiej
historii impreza zdążyła już na trwale zapisać się w kalendarzu ogólnopolskich
imprez biegowych, czego potwierdzeniem jest zdobyte w minionym roku wyróżnienie
w konkursie krynickiego Festiwalu Biegów na Najważniejsze Wydarzenie Biegowego
2014. Rok temu w Pabianicach pobiegło prawie 900 osób, w tym organizatorzy liczą
na obecność jeszcze większej liczby biegaczy. Wszystko wskazuje na to, że ich marzenie się spełni, bowiem w dniu 18 lutego liczba osób zapisanych przekroczyła tysiąc osób.

logo polmaraton V

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z przekroczenia tysiąca zgłoszeń – powiedział nam dziś Łukasz Ścibut, pomysłodawca Pabianickiego Półmaratonu i Prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, organizatora imprezy. – Teraz tylko musimy skupić się na tym, aby wszyscy Ci biegacze wyjechali z Pabianic zadowoleni.

Jubileusz Półmaratonu skłonił jego organizatorów do zwiększenia oferty. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Bieg na 5km i, jak zapewnia Łukasz, jest szansa, że nie po raz ostatni…

Wszystko zależy od frekwencji oraz opinii, jakie zbierzemy po zawodach – wyjaśnia. – Jeśli formuła biegu się przyjmie, to czemu nie? Co prawda to Półmaraton jest naszym oczkiem w głowie i na nim skupiamy większość sił i pomysłów, ale zapewniam, że każda z naszych imprez towarzyszących także będzie przeprowadzona na wysokim poziomie.

bieg na szpilkach

A jest  w czym wybierać. Poza Półmaratonem i Biegiem na 5km 29 marca w Pabianicach można jeszcze wziąć udział w Biegu na Szpilkach (oferta dla Pań, choć nie tylko) i w V Pabianickim Półmaratoniku (dystanse od 200 do 800 metrów).

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia startu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie
internetowej Półmaratonu:

http://pabianickipolmaraton.pl/

lub bezpośrednio na:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1490

Źródło: Informacja prasowa

Translate »