Trenuj mądrze – Timex

Intuicyjne urządzenie treningowe z GPSem i pomiarem tętna to propozycja firmy Timex dla entuzjastów sportu. Najnowszy zegarek sprawdza się podczas biegu, jazdy na rowerze i w wodzie.


Pomiar tętna pozwala na efektywny trening, zwiększa wiedzę o możliwościach organizmu, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, a także pomaga w budowie masy mięśniowej.
– Puls jest jednym z najprostszych i najbardziej obiektywnych mierników poziomu wysiłku fizycznego. Znajomość jego wartości i umiejętność dostosowania mogą ułatwić trening i zwiększyć jego efektywność, mówi fizjoterapeuta serwisu TrenujMądrze.pl. – To, czy w danej chwili pracujemy nad kondycją, spalamy zapasy tłuszczowe czy „zjadamy” mięśnie zależy właśnie od częstości pracy serca i czasu trwania wysiłku. Dlatego tak ważny jest pomiar pulsu podczas treningu – dodaje.

Wywodzący się z elitarnej marki Ironman zegarek Timex Run Trainer to odpowiedź firmy na trend świadomego treningu. Wbudowany moduł GPS w technologii SiRFstarIV pozwala śledzić dystans, prędkość i tempo w czasie rzeczywistym -wznosząc trening na wyższy poziom satysfakcji i zaawansowania. Pięć timerów interwałowych (w tym „warm up” czyli rozgrzewka i „cool down” czyli ochłonięcie) z dedykowanymi i programowalnymi przedziałami tętna, to sposób na indywidualizację założeń treningowych i aktywność w bezpiecznej dla organizmu, tlenowej strefie. Pas HRM korzysta z cyfrowej transmisji danych przy pomiarze pracy serca, pozwalającej unikać zakłóceń w trakcie grupowych startów np. podczas maratonu.


Model charakteryzuje duży, przejrzysty ekran z trzema lub czterema liniami wyświetlania, co ułatwia odczytywanie informacji podczas treningu. Mniej cierpliwi docenią możliwość zmiany sposobu i liczby wyświetlanych informacji – jednym przyciskiem podczas trwania treningu. Zegarek jest również kompatybilny z czujnikiem kroków Foot Pod.
Run Trainer posiada alarmy hydracyjne, pomagające w optymalnym nawodnieniu organizmu podczas wysiłku. Funkcja Target Time Indicator pozwala utrzymać zawodnika w pożądanym tempie treningu – przy pomocy sygnału dźwiękowego informuje o konieczności zwolnienia bądź wzmożenia aktywności. Model posiada także funkcję Hands-free Chronograph czyli możliwość automatycznego zapisywania międzyczasów w oparciu o odległość lub czas oraz charakteryzuje się pamięcią 15 treningów.
Timex Ironman Run Trainer komunikuje się z komputerem umożliwiając przegląd i planowanie tras oraz treningów z wykorzystaniem platformy TrainingPeaks, a wszystkie ustawienia dostępne są z poziomu klawiatury. Akumulator działający 8 godzin przy włączonym trybie GPS oraz monitorem pracy serca i wodoszczelność w klasie 50M zapewniają bezproblemowość treningu w każdych warunkach.

Zegarki dostępne są w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.timex.pl.

Cena: 1099 PLN z pasem HRM

Informacje o zegarkach sportowych Timex Ironman:
Timex ma unikalne doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie i solidnych zegarków dla sportowców. Pierwszą licencję na markę Ironman Timex uzyskał już w 1986 roku. W świecie międzynarodowego sportu swoją pozycję, innowacyjność i klasę marka Timex Ironman zawdzięcza kolekcji elitarnych monitorów treningu i wielofunkcyjnych zegarków zachęcających do aktywnego stylu życia. Zegarki Timex Ironman noszą sportowcy z całego świata. Od roku 2005 Timex jest Oficjalnym Sponsorem Pomiaru Czasu Maratonu Warszawskiego. Timex od ponad 10 lat jest też jednym z głównych sponsorów maratonu w Londynie oraz maratonu w Nowym Jorku (od 2008 r.). Firma wspiera również zawody triathlonowe Ironman, rozgrywane na pięciu kontynentach. W 2009 Timex rozpoczął też 15-letnią współpracę z New York Giants – kompleks treningowy zespołu nosi nazwę Timex Performance Center.

Informacje o Timex Group:
Timex Group jest jednym z największych w skali globalnej producentów oraz sprzedawców innowacyjnych zegarków i biżuterii. Założony w 1854 roku Timex jest częścią Timex Group – firmy, do której należy kilka marek, i zatrudnia ponad 5 tysięcy osób na całym świecie. Polskie przedstawicielstwo Timex, z siedzibą w Warszawie, działa od 1994 roku. Zegarki Timex dostępne są w sklepie internetowym www.timex.pl oraz w autoryzowanych sklepach na terenie całego kraju.

Źródło: Informacja prasowa

 

Translate »