AKU inspiruje górami i tradycją

AKU inspiruje górami i tradycją

Tuż po II wojnie światowej w małym włoskim miasteczku Montebelluna (Treviso) powstaje mały warsztat szewski, który daje początek firmie AKU. Obecnie jest ona jedną z wiodących marek na rynku obuwia outdoorowego.

fabrykaAKU_1

AKU posiada dwa zakłady: pierwszy w Montebelluna, drugi – w rumuńskim mieście Cluj Napoca. Produkcja firmy wynosi ponad 200 tys. par butów rocznie, z czego prawie 30 % powstaje we Włoszech. Podstawowym segmentem jest obuwie trekkingowe, stanowi ono 70 % całej sprzedaży.

@lorenzo di nozzi 2013

Od pucybuta do milionera, od maleńkiego sklepu do światowego potentata – dobrze znamy takie historie. Nie inaczej było w przypadku włoskiej firmy AKU. Nigdy nie zapomniała ona jednak o swoich korzeniach. Stara się tymi wartościami zarażać innych i pokazać, że góry i tradycja to główny motyw jej działań.

@lorenzo di nozzi 2013

Od ponad 30 lat AKU dostarcza produkty najwyższej jakości, spełniające wymogi nie tylko współczesnego rynku, ale przede wszystkim konsumentów. Dedykuje swoje buty ludziom, dla których oprócz jakości ważne są wspólne wartości kulturowe. Współpracuje ze specjalistami alpejskimi, stowarzyszeniami turystycznymi, fotografami i górskimi entuzjastami – „przyjaciółmi AKU”. Współpraca ta ma na celu promowanie górskiego środowiska oraz autentycznej górskiej kultury.

 @lorenzo di nozzi 2013

Produkcja najlepszych modeli firmy odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Montebelluna przy zachowaniu lokalnych tradycji rzemiosła rękodzielniczego. Priorytetem dla firmy jest szacunek dla otaczającego środowiska i tradycja, dlatego wiele z modeli obuwia produkowanych przez firmę to ręczna precyzyjna praca lokalnych włoskich szewców. Jak wygląda produkcja w fabryce AKU można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »