Around The World 2014-2015

Around The World 2014-2015

Rodzina Łopacińskich z Torunia już od 15 czerwca będzie udowadniać , że marzenia można spełniać i wyruszy w podróż dookoła świata. Będzie to przygoda ich życia, w której udział biorą rodzice Wojciech i Eliza oraz dwójka dzieci Łucja w wieku 9 lat, Wojtek junior w wieku 12 lat. Dlatego w trakcie trwania podróży będą odwiedzać szkoły w różnych państwach świata oraz organizować spotkania z dziećmi z towarzyszącym im pytaniem :„Czy wszystkie dzieci świata chodzą do szkoły?”

7

Podróż będzie nieco inna niż Wojciecha Cejrowskiego, który zmierza na bosaka przez świat . Rodzina Łopacińskich przez niecały rok będzie pokonywać dziennie kilkaset kilometrów w ponad 50-ciu państwach świata w obuwiu marki KEEN.
Przygoda zaczyna się w Gwatemali, gdzie podróżnicy będą zdobywać wulkaniczny szczyt Tajamulco – najwyższą górę Ameryki Łacińskiej. Potem przez pół roku będą poznawać Amerykę Południową, by następnie przenieść się do Afryki, Australii i Azji. Będą podróżować z plecakami, spać w namiocie i u lokalnych mieszkańców. Chcą jak najmniej latać samolotami. Wolą za to pociąg, autobus i autostop. Marzą o Antarktydzie. Swoje przygody będą opisywać na blogu www.lopacinskichswiat.pl.

l1
Misją podróży jest promowanie Polski i ich rodzinnego miasta Torunia, integracja dzieci na świecie oraz spełnianie własnych marzeń i przekraczania własnych słabości w każdym miejscu na świecie. Rodzina Łopacińskich to ustatkowana rodzina. Pan Wojciech pracuje jako dyrektor hotelu w Toruniu, jego małżonka Eliza jest urzędniczką. Dlaczego postanowili zostawić tą rutynę? Chcą odejść od codzienności, pokazać własnym dzieciom jak na żywo wygląda hipopotam, żyrafa oraz wędrówka po wulkanie zamiast oglądać to wszystko na obrazkach.

l2
Z podróżą wiąże się też wiele niebezpieczeństw. Przed wyjazdem konieczna jest wizyta u lekarza w celu zaszczepienia się przed chorobami. Jak podkreślają państwo Łopacińscy, zależy im na zdrowiu dzieci, aby zdrowi wyjechali i zdrowi wrócili do kraju. Dlatego też ważna była decyzja o obuwiu, które będzie towarzyszyć im przez całą podróż. Wybrali markę KEEN ze względu na trwałość obuwia oraz ochronę nogi przed różnymi infekcjami.Wodoodporna cholewka ze skóry zastosowana w jednym z modeli pozwoli przetrwać im w najbardziej mokrych i niedostępnych warunkach. Dla dzieci marka KEEN zapewnia buty wyposażone w odporny na uszkodzenia materiał wierzchni oraz pochłaniający wilgoć wewnętrzna, aby dzieci w każdych warunkach czuły się komfortowo.

l1 (1)
W każdym miejscu na świecie towarzyszyć im będą buty KEEN. A czy Wy zdecydowalibyście się w jednej chwili zostawić wszystko na rok i wyjechać w podróż dookoła świata ze swoją rodziną ?

Źródło: Informacja prasowa

Translate »