ASICS i Eobuwie.pl łączą siły, aby zapewnić pełną opiekę na biegowych ścieżkach

ASICS i Eobuwie.pl łączą siły, aby zapewnić pełną opiekę na biegowych ścieżkach

Bieganie jest elementarną formą ruchu dostępną dla każdego, a w swojej różnorodności otwiera niezliczone możliwości odnalezienia własnego stylu i realizacji własnych celów. Marka ASICS i Eobuwie.pl inaugurują cykl warsztatów online z udziałem ekspertów, które zostaną przeprowadzone w dn. 2-8 listopada o godz. 18:00 na oficjalnym fan page’u Eobuwie.pl na Facebooku. Pierwotnie, wydarzenia miały odbywać się cyklicznie w wybranych sklepach stacjonarnych, jednak ze względu na pandemię zostały przeniesione do sieci.

Ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia kondycję fizyczną, czyniąc nas zdrowszymi, silniejszymi i bardziej wytrzymałymi, ale ma także doskonały wpływ na psychikę, stanowiąc remedium na stresujące okoliczności, z którymi obecnie mierzy się cały świat. ASICS, wraz z Eobuwie.pl, uruchamia cykl szkoleń online dla wszystkich entuzjastów biegania. Inicjatywa, w którą zostali zaangażowani czołowi eksperci w swoich dziedzinach, ma na celu między innymi dzielenie się wiedzą w zakresie odpowiedzialnego treningu, unikania kontuzji, podejmowania nowych biegowych wyzwań czy odpowiedniego doboru obuwia w zależności od potrzeb oraz stopnia zaawansowania.

Jako firma odpowiedzialna społecznie i w wyniku kolejnych restrykcji wywołanych przez pandemię, wspólnie z naszym partnerem zdecydowaliśmy się zrealizować nasz pierwotny plan, przenosząc wydarzenie do Internetu. Założenia projektu pozostały zatem bez zmian. Zapraszamy do współpracy trenerów, fizjoterapeutów, dietetyków, utytułowanych biegaczy oraz członków naszego teamu ASICS FrontRunner, zapewniając holistyczne podejście do treningu. Chcemy dzielić się unikalną wiedzą, która będzie wartościowa z perspektywy uczestników naszych warsztatów. Idea przyświecająca ASICS od ponad 70 lat, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, jeszcze nigdy nie była tak aktualna, jak w obecnej sytuacji – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS.

Udział w webinariach jest bezpłatny. Są one skierowane do wszystkich osób, które chcą być na bieżąco z nowinkami, trendami oraz zasadami bezpiecznego treningu. W celu zachęcenia do aktywnego uczestnictwa, organizatorzy przygotowali dedykowane konkursy. Przed każdym webinarem pojawi się konkursowy post, pod którym będzie można zadawać pytania. Autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni biegowymi gadżetami ASICS, a pytania zadane ekspertom podczas transmisji.

Na cykl składa się łącznie siedem spotkań online, które będą moderowane przez dziennikarza sportowego Damiana Bąbola. Każde z nich zostanie poświęcone innemu obszarowi tematycznemu.

Szczegóły wydarzenia oraz link do zapisów można znaleźć na fab page’u Eobuwie na Facebooku.

Link do pierwszego warsztatu:

https://www.facebook.com/events/2680918818813958

Harmonogram warsztatów:

2 listopada„Jak zapobiegać typowym kontuzjom biegowym?”; ekspert: Magdalena Nowosielska – fizjoterapeutka

3 listopada„Dlaczego warto rozpocząć przygodę z bieganiem i jak się za to zabrać?”; ekspert: Weronika Zielińska – trenerka lekkiej atletyki

4 listopada„ABC biegów terenowych”; eksperci: Gabriela Rolka i Kacper Piech – trenerzy i organizatorzy biegów górskich

5 listopada„Bieganie to nie tylko bieganie – trening uzupełniający okiem fizjoterapeuty”; ekspert: Łukasz Kłos – fizjoterapeuta

6 listopada„Bieganie a odchudzanie: teoria i praktyka”; eksperci: Katarzyna Biłous – dietetyk sportowa; Kinga Wesołowska – biegaczka

7 listopada„Fachowy dobór butów biegowych bez wychodzenia z domu”; ekspert: Paweł Machowski – ekspert biegowy ASICS

8 listopada„Bieganie i macierzyństwo od A do Z”; ekspert: Paula Slendak – biegaczka, mama dwójki dzieci

Translate »