ASICS wśród światowych liderów na rzecz walki ze zmianą klimatu

ASICS wśród światowych liderów na rzecz walki ze zmianą klimatu

ASICS, jeden z wiodących producentów sprzętu sportowego, został uznany za globalnego lidera w zakresie współpracy ze swoimi dostawcami w obszarze zmian klimatycznych. Japońska marka już po raz drugi z rzędu została doceniona przez organizację non-profit CDP.

CDP rokrocznie monitoruje działania firm komercyjnych oraz rządów między innymi w obszarze ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów. ASICS został doceniony za skuteczną implementację strategii, mającej na celu redukcję emisji i zarządzanie ryzykiem klimatycznym w swoim łańcuchu dostaw. Marka znalazła się wśród 7% firm najlepiej ocenionych przez CDP oraz w gronie 400 globalnych korporacji w corocznym zestawieniu liderów.

Zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym zobowiązujemy się do ciągłego dążenia do zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach naszej działalności. Jako marka silnie kojarzona ze sportem i aktywnością fizyczną między innymi na świeżym powietrzu, ale również odpowiedzialna społecznie, doskonale zdajemy sobie sprawę z zachodzących zmian klimatycznych, którym należy przeciwdziałać. W najbliższych latach o ponad połowę zredukujemy emisję gazów cieplarnianych, prowadzimy również zaawansowany recykling odzieży i ponownie wykorzystujemy nasze produkty. Stawiamy przede wszystkim na odnawialne źródła energii, aby wszyscy mogli uprawiać sport w optymalnych warunkach zgodnie z naszą ideą, w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Ponadto, ASICS został uwzględniony w Sustainability Yearbook 2021 przygotowanym przez czołowego dostawcę danych dla amerykańskiej giełdy, spółkę S&P Global. Raport przedstawia wyniki 15% najlepszych światowych firm w każdej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

* O CDP

CDP jest globalną organizacją non-profit, która inspiruje firmy komercyjne oraz rządy na całym świecie do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów. Organizacja jest jednym z wiodących dostawców badań klimatycznych. CDP wykorzystuje siłę inwestorów instytucjonalnych, aby motywować firmy do ujawniania swoich działań w zakresie ochrony środowiska i zarządzania łańcuchem dostaw. W 2020 roku, za pośrednictwem CDP, swoje dane ujawniło niemal 10 000 przedsiębiorstw. Platforma CDP jest jednym z najbogatszych źródeł informacji w obszarze reakcji firm i rządów na wyzwania klimatyczne. CDP jest również członkiem-założycielem koalicji „We Mean”.

Więcej informacji: https://cdp.net/en   

Translate »