ASICS YOZAKURA – nowa kolekcja dla aktywnych kobiet inspirowana kwitnącą wiśnią

ASICS YOZAKURA – nowa kolekcja dla aktywnych kobiet inspirowana kwitnącą wiśnią

Podnosząca na duchu siła biegania pozostaje niezmienna od lat. W ostatnim czasie coraz więcej osób odkryło jednak korzyści płynące z regularnego uprawiania sportu zarówno dla ciała, jak i umysłu. Z badań* wynika natomiast, że kobiety są nadal mniej aktywne od mężczyzn. Najnowsza kolekcja damska ASICS czerpie inspiracje z japońskiej, kwitnącej wiśni – „yozakury”.

Głównym celem designerów ASICS było stworzenie produktów, które realnie wspierają kobiety podczas ruchu. Inspirację dla kolekcji wiosna-lato 22’ stanowiła „yozakura” – japońska, kwitnąca wiśnia pod osłoną nocy. Wybrane elementy nawiązują do potężnego nadruku na całej powierzchni, wywodzącego się z „kumiko”, czyli tradycyjnej sztuki składania wzorów na drewnie.

Do najważniejszych elementów nowej kolekcji należą sportowy biustonosz ASICS SAKURA o wspierających ramiączkach i kroju oraz legginsy SAKURA AOP z miękką siateczką i odporną na pot kieszenią na telefon. Lekka kurtka ACCELERATE jest z kolei idealnym towarzyszem biegowym na wietrzne czy deszczowe dni, zapewniając bezpieczeństwo – odblaski po obu stronach, a także pełną swobodę ruchów.

Kolekcję ASICS YOZAKURA uzupełniają buty biegowe NOVABLAST 2, GEL-NIMBUS 24 i GEL-KAYANO 28, stworzone z bardzo miękkich materiałów z przestrzenną technologią TRUSSTIC, wspierającą płynność ruchu.

Kolekcja ASICS YOZAKURA jest dostępna na stronie ASICS.com.

Translate »