Beskidzki Topór 2016 – nowa impreza w Lidze Biegów Górskich Dare 2b!

Beskidzki Topór 2016 – nowa impreza w Lidze Biegów Górskich Dare 2b!

W tym sezonie do Ligii Biegów Górskich Dare 2b dołączył Beskidzki Topór, który 21–22 maja odbędzie się na dystansach 43 i 73 kilometry. Pomysłodawca i organizator imprezy – doświadczony biegacz górski Tomasz Klisz przygotował serię atrakcji zarówno dla uczestników jak i wspierających ich kibiców. W Beskidzie Małym nie zabraknie miasteczka namiotowego, specjalistycznych porad doświadczonych biegaczy jak i niezapomnianych, beskidzkich krajobrazów.   

Mimo, że to dopiero pierwsza edycja imprezy, przygotowana została z imponującym rozmachem. Organizatorzy już na kilka miesięcy przez wydarzeniem uruchomili program, podczas którego uczestnicy biegu mieli okazję wspólnie przygotowywać się do zmagań na beskidzkich szlakach. Poza informacjami o otwartych treningach, na Facebook’u  Topora i blogu wszechsmaki.pl co miesiąc pojawiały się m.in. przepisy, których autorzy zachęcali biegaczy do próby sił również w kuchni. Na mecie biegu odbędzie się  huczne i aromatyczne Pasta Party, podczas którego biegacze będą mieli okazję zweryfikować swoje kulinarne osiągnięcia i posilić się po ukończonym dystansie. Organizatorzy zaplanowali także spotkanie poprzedzające start, podczas którego przedstawili szczegółowy instruktaż dotyczący przygotowania fizycznego, taktycznego i technicznego.

W Andrychowie na czas trwania imprezy powstanie miasteczko namiotowe i aktywna strefa kibica, gdzie całe rodziny będą mogły wspierać najbliższych. Jedną z atrakcji przystosowanych dla kibiców jest również Park Linowy, który znajduje się nieopodal mety. W samym miasteczku natomiast będą punkty ze sprzętem outdoorowym, odżywkami
i akcesoriami dla biegaczy. Zgodnie z ideą programu RUSZ SIĘ!, w ramach którego odbywa się Beskidzki Topór, formy aktywności mogą być dowolne, ważne by nie zalegać nie kanapie, ale szukać atrakcyjnych i właściwych dla nas form sportu. W Andrychowie pojawi się wiele rodzin z dziećmi, więc poza moderczym Toporem będzie to
z pewnością czas wypełniony spacerami,   wspinaczką i gorącymi emocjami kibicowania najbliższym.

Dla samych startujących przygotowano pulę atrakcyjnych nagród, m.in. vouchery na zakupy w sklepach Regatta oraz możliwość zdobycia punktów UTMB – prestiżowej klasyfikacji, na podstawie której biegacze zostają zakwalifikowani do jednego z najważniejszych na świecie biegów ultra, który rozgrywa  się w Alpach. Topór odbywa się w ramach Ligii Biegów Górskich Dare 2b , która tylko w tym roku obejmuje 120 imprez biegowych. Jest również członkiem ITRA – International Trail Running Association.

Szczegóły wydarzenia : www.ruszsie.org

Translate »