Bieganie. Jak przygotować się do swojego pierwszego 5K z zegarkiem i aplikacją?

Bieganie. Jak przygotować się do swojego pierwszego 5K z zegarkiem i aplikacją?

Garmin Coach jest jak trener personalny w Twoim zegarku. Pomoże Ci przygotować plan treningowy i dostosuje go do Twoich postępów.

Darmowe plany treningowe dla początkujących i średnio zaawansowanych biegaczy, którzy przygotowują się do biegu na dystansie 5 km, 10 km i 21,5 km przygotowywane są na podstawie danych o kondycji, informacji o liczbie dni treningowych i zakładanej dacie osiągnięcia celu. Po wybraniu jednego z trójki trenerów – Jeffa Gallowaya, Grega McMillana lub Amy Parkerson-Mitchell – biegacze mogą obejrzeć filmy z ich poradami, a także zapoznać się z artykułami na temat odżywiania, budowania formy i innych wskazówek przydatnych na początku biegowej przygody. Każdy z trenerów oferuje plan oparty na innych założeniach treningowych, dlatego przed rozpoczęciem zapoznać się z propozycjami by wybrać najlepszy program dla siebie. 

Korzystanie z planu jest niezwykle proste – po wgraniu treningu do kompatybilnego zegarka GPS Garmin, urządzenie wyświetla wskazówki dotyczące poszczególnych treningów, monitorując jednocześnie ich efekty. Dzięki temu każdy plan jest na bieżąco dopasowywany do postępów użytkownika, tak by osiągnąć założony na początku cel w wyznaczonym terminie. W zależności od stopnia realizacji założeń treningowych, biegacze dostają różne podpowiedzi dotyczące odpoczynku, rozciągania i fizjologii, które wspomogą realizację planu.

Funkcja Garmin Coach jest dostępna dla m.in. użytkowników urządzeń Garmin vivoactive 4/4s, Venu, Forerunner 45, Forerunner 245/245 Music, Forerunner 945, a także w multisportowych zegarkach GPS z fēnix® 6. 

Pełna lista urządzeń kompatybilnych z planami treningowymi Garmin Coach dostępna jest pod adresem https://bit.ly/ZegarkizGarminCoach

Translate »