Byle do wiosny!  Czyli Witamina D3 dla zdrowych kości i dobrego samopoczucia naszych dzieci.

Byle do wiosny! Czyli Witamina D3 dla zdrowych kości i dobrego samopoczucia naszych dzieci.

Witamina D3 powszechnie jest uważana za cenny składnik diety każdego człowieka, a w szczególności najmłodszych z nas. Pomaga młodemu organizmowi budować zdrowe i mocne kości, a także reguluje ich prawidłowy rozwój. Ale nie tylko. Ma również bardzo duży wpływ na samopoczucie i wydolność całego organizmu, a to z kolei przekłada się na energię i chęci do zabaw naszego malucha. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o odpowiedni poziom tej witaminy w organizmie naszego dziecka przez cały rok.

Istotny budulec

Obecnie zaleca się podawanie dzieciom witaminy D3 już od pierwszych dni życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni związek z wchłanianiem wapnia i fosforu przez organizm naszego dziecka, a co za tym idzie, dba o odpowiednią mineralizację jego kości i zębów. Jej niedobór może doprowadzić nie tylko do ich zwiększonej łamliwości, ale również spowodować próchnicę. Dodatkowo, coś o czym wielu rodziców nie wie – witamina D3 ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry dziecka. Szczególnie ważne jest, aby dbać o jej odpowiedni poziom w organizmie kiedy nasz malec ma skłonności do podrażnień, bądź też zdiagnozowano u niego alergię.

Witamina niosąca uśmiech

W czasie jesienno – zimowym nasze maluchy bardzo często mają słabsze samopoczucie i cierpią na ogólny spadek energii. Przypisujemy to pochmurnej pogodzie i braku promieni słonecznych. Wszystko się zgadza. Czasem jednak zapominamy, że słońce wprawia nas wszystkich w dobry nastrój dzięki temu, że bezpośrednio dostarcza do naszego organizmu witaminę D3, której z kolei braknie nam zimą, właśnie z w powodu pochmurnego nieba. Co zrobić, aby uśmiech pojawił się na twarzy naszego dziecka również w bezsłoneczne dni? Dbajmy o całoroczną suplementację witaminy D3.

Gdzie jej szukać?

Znajdziemy ją w jajkach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie przepada za tymi produktami, bądź też chcesz mieć pewność, że nie zbraknie mu tego niezbędnego składnika – podawaj mu witaminę D3 od Plusssz Junior. Tabletki do ssania o smaku pomarańczowym z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi, a Ty będziesz spać spokojnie.

Plusssz Junior Witamina D3  – Zawiera wysokiej jakości witaminę

D3 w postaci tabletek do ssania o smaku pomarańczowym, dawka witaminy D3 600j .m. rekomendowana jest dla dzieci przedziale wiekowym od 1-18 roku życia. Jedno opakowanie zawiera 30 tabletek.

Translate »