Co zabrać na długie podróże rowerem? Mactronic poleca lampę Scream

Co zabrać na długie podróże rowerem? Mactronic poleca lampę Scream

Jest ergonomiczna, skuteczna w każdych warunkach, wydajna i wytrzymała. Lampa rowerowa Scream to dobry wybór dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek i potrzebuje uniwersalnego oświetlenia.

Co musi robić porządna lampa rowerowa? Oczywiście świecić – i to solidnie. Oferowany przez Mactronic Scream spełnia swoją funkcję znakomicie. I daje jeszcze więcej. Przede wszystkim 500 lumenów sprawia, że po zapadnięciu zmroku bez problemów wypatrzymy na miejskich drogach groźne nierówności.

Ale również poza terenem zabudowanym, gdzie latarnie nie pomagają, lampa oświetli drogę nawet 200 metrów przed rowerem. Wszystko to dzięki diodzie Cree XM-L2 10W LED, która została umieszczona lekkiej i wytrzymałej obudowie, wykonanej z aluminium lotniczego – mówi Piotr Wychowaniec, ekspert ds. oświetlenia przenośnego w Mactronic.

Co więcej, dioda jest wspomagana systemem podwójnej soczewki. Właśnie to gwarantuje jej tak dużą skuteczność. Żeby każdy rowerzysta mógł dopasować rodzaj oświetlenia do warunków panujących na trasie, Scream została wyposażona w fokus
– wystarczy przekręcić przednią część lampy, by odpowiednio skupić Nie lub rozproszyć światło.

Nie tylko na rowerze

Kilka wymienionych już wyżej cech pokazuje, że lampa sprawdza się nie tylko na rowerze. I rzeczywiście – po zatrzymaniu się, łatwo ściągamy ją z kierownicy i już mamy lekką, poręczną latarkę. Ta doskonale sprawdza się nie tylko w czasie spokojnej wędrówki, ale i wtedy, gdy przydarzą się nam przykre przygody, np. gdy zagubimy się na górskim szlaku lub leśnym trakcie. Scream oferuje kilka trybów świecenia. Lampy można używać w trybie ciągłym: 100 proc., 50 proc. i 10 proc. Dzięki temu zmniejszamy pobór energii, pozostając cały czas widoczni. Co więcej, w prosty sposób możemy też przestawić lampę w tryb nadawania sygnału SOS. Scream może też świecić impulsowo, co przydaje się szczególnie w czasie jazdy rowerem, pozwalając zwiększyć widoczność rowerzysty, gdy jest jeszcze na tyle jasno, że nie trzeba oświetlać drogi.

Wytrzymała konstrukcja, łatwa obsługa

Zaletą lampy jest też sposób zasilania – służą do tego trzy łatwo dostępne baterie AAA. Taki komplet zapewnia działanie nawet do 60 godzin. – Natomiast obudowa zapewnia nie tylko wytrzymałość mechaniczną i niską wagę, ale też odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak kurz i woda, co potwierdza standard IP65 – mówi Piotr Wychowaniec. Co to oznacza? Lampa jest doskonale zabezpieczona przed wszechobecnym na drodze kurzem, a deszcz czy chlapa w żaden sposób nie zakłócą jej pracy.

Znaczenie ma też prostota montażu: zamontowanie oświetlenia na kierownicy roweru nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Podobnie jak jego demontaż i przygotowanie do użycia jako latarki.

Zestaw dla rowerzysty

Lampa Scream jest idealnym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi aktywnie spędzać czas. Nie dość bowiem, że jest praktyczna i odporna na niekorzystne warunki, to sprzedawana jest w gustownym, czarnym opakowaniu. W pudełku, poza lampą, znajdziemy uchwyt do mocowania na kierownicy, komplet baterii i dwa zapasowe o-ringi: czarny i pomarańczowy.

Translate »