Columbia prezentuje kolekcję Escape, która sprawdzi się podczas terenowych wędrówek i biegów typu trail run

Columbia prezentuje kolekcję Escape, która sprawdzi się podczas terenowych wędrówek i biegów typu trail run

W ciągu ostatnich lat rośnie popularność biegów terenowych oraz biegów typu ultra-trail w górach. Ta forma aktywności łączy wymiar sportowy z turystycznym i przynosi niezapomniane wrażenia, zupełnie inne od zawodów w mieście. Trail running wiąże się jednak z wieloma zagrożeniami, jak na przykład  nieprzewidywalne warunki atmosferyczne czy skalista powierzchnia i labirynt korzeni pod stopami. Marka Columbia Sportswear, oferująca światowej klasy odzież i obuwie trailowe, przygotowała nową kolekcję ESCAPE, która pomaga zmierzyć się z tymi wyzwaniami.

Model Escape Ascent wykorzystuje innowacyjne technologie, których zadaniem jest zagwarantowanie bezpiecznej i komfortowej aktywności w terenie. Buty zostały wykonane z wytrzymałej, syntetycznej tkaniny. Cholewki posiadają gumowe wzmocnienia oraz perforowane strefy wentylacyjne, które wspomagają cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się nadmiaru ciepła i wilgoci wokół stóp.  Na pięcie oraz języku modelu znajdują się pętle, które umożliwiają przypięcie butów np. do plecaka.

Buty zostały wyposażone w rozwiązanie NAVIC FIT SYSTEM zapewniające doskonałą stabilizację stopy, co ogranicza ryzyko urazów. Podeszwa ADAPT TRAX oferuje doskonałą  przyczepność zarówno na utwardzonej nawierzchni, jak i wśród terenowych ścieżek. Śródpodeszwa Techlite+ gwarantuje dynamiczną amortyzację oraz stabilizację stawianych kroków. Rozwiązanie to redukuje generowane podczas biegu czy wędrówki wstrząsy, ograniczając wpływ wywierany na stawy. Model Escape Ascent jest dostępny w wersji damskiej i męskiej w cenie: 549,99 PLN.

Od kilku miesięcy w ESCAPE ASCENT biega ambasador Columbii w Polsce, Marcin Świerc, wybitny biegacz ultra – Projektanci Columbii wprowadzają na rynek coraz odważniejsze modele. Escape Ascent na pewno pozytywnie zaskakuje wyglądem. Kolejny atut to komfort użytkowania – dla mnie warunek numer 1. W Escape Ascent przebiegłem już wiele kilometrów, a nadal pozostaje bardzo wygodnym butem treningowym. Mały bieżnik powoduje, że nie jest to but na duże błoto, ale na suchym terenie sprawdza się świetnie – do tego stopnia, że czasem używam go także do treningu na asfalcie, gdzie trenuję szybkie odcinki –  wtedy też świetnie oddaje energię!

W kolekcji ESCAPE znajdują się także buty trekkingowe Escape Summit Outdry – całkowicie wodoodporne, bo wyposażone w technologię OutDry™. To model dla osób ceniących komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas aktywności na szlaku.

Przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach zapewnia 4mm bieżnik wykonany w technologii ADAPT TRAX.  Dzięki wykorzystaniu technologii TECHLITE +, środkowa podeszwa zapewnia amortyzację i stabilność. Niska waga oraz niezwykły komfort został osiągnięty poprzez zastosowanie bezszwowej konstrukcji cholewki z siateczki, wzmocnionej na palcach i pięcie warstwą TPU. System NAVIC FIT SYSTEM zapewnia dodatkową ochronę i stabilność w śródstopiu. Wszywany język zapobiega wpadaniu odłamków do wnętrza butów oraz chroni przed brudem.

Model Escape Summit Outdry jest dostępny w wersji damskiej i męskiej w cenie: 679,99 PLN

Kolekcja ESCAPE jest dostępna w sklepach stacjonarnych: Columbia w Zakopanem, Buty Jana, oraz online: 8a.pl, eobuwie.pl, butyjana.pl

Translate »