Columbia przedłuża sponsorowanie UTMB® Trail Running

Columbia przedłuża sponsorowanie UTMB® Trail Running

Columbia Sportswear ogłasza przedłużenie współpracy pomiędzy marką Columbia a Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB®) o kolejne trzy lata.

30/08/2018
©Michel Cottin/UTMB/Agence Zoom

Przedłużenie współpracy potwierdza silne zaangażowanie Columbii w trail running oraz bliskie relacje z UTMB®, najważniejszym na świecie świętem biegów górskich. Columbia pozostanie partnerem prezentującym UTMB® i oficjalnym dostawcą ubiorów i obuwia. Wszyscy biegacze  otrzymają koszulkę uczestnika, a dla tych, którzy ukończą wyczerpujący bieg  firma zaprojektuje i dostarczy kultową kamizelkę FINISZERA. Columbia ubierze również organizatorów, wolontariuszy oraz oficjalnych gości.

W ciągu minionych 16 lat UTMB® zyskało rozgłos daleko wykraczający poza bazę w Chamonix i stało się cenionym na całym świecie górskim wydarzeniem biegowym. UTMB® łączy społeczności z pasjonatami biegów górskich, prowadząc uczestników przez trzy kraje – Francję, Włochy i Szwajcarię – docierając do dziesiątek tysięcy lokalnych widzów oraz, dzięki transmisji internetowej na żywo, do milionów fanów na świecie.

Zaangażowanie Columbii we współpracę z UTMB® w ciągu ostatnich czterech lat przyniosło wiele korzyści każdej ze stron. Wydarzenie będzie w dalszym ciągu miejscem pierwszej prezentacji i bazą do testów linii Columbia Montrail, w tym obuwia, odzieży i sprzętu do biegania w terenie, zaprojektowanego z myślą o amatorach i profesjonalistach w tej kategorii. W tegorocznym UMTB®, Columbia wystawiła zespół ponad 50 biegaczy Columbia Montrail z całego świata. W zespole tym znalazł się Marcin Świerc z Polski, tegoroczny zwycięzca biegu TDS®. Columbia deklaruje współpracę z tą elitarną grupą w czasie treningów i  zawodów, aby wykorzystać ich doświadczenia i uwagi dla zapewnienia najwyższej jakości produktów Columbia Montrail.

„Partnerstwo Columbii z UTMB® odzwierciedla naszą wspólną misję łączenia ludzi aktywnych z ich pasjami” – powiedział Joe Boyle, prezes Columbia Brand. „Zaangażowanie założycieli UTMB® – Catherine i Michel’a Poletti,  a także całej społeczności UTMB jest niezwykle inspirujące i jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Elitarni biegacze są żródłem bezcennych informacji, dzięki którym możemy tworzyć coraz lepsze produkty”.

„Doceniamy zaufanie, jakim Columbia obdarzyła nas, odnawiając swoje zaangażowanie w UTMB®„,  powiedzieli Catherine i Michel Poletti, założyciele i dyrektorzy UTMB®. „Bliska współpraca, trwająca od 2015 roku, pozwoliła nam dzielić się wspólną pasją do outdooru, a konkretnie – do biegów górskich, z coraz większą liczbą pasjonatów. Dzięki wsparciu Columbii możemy stale udoskonalać UTMB®, pokazywać nasze zaangażowanie w wartości sportowe i okazywać szacunek wyjątkowej przyrodzie  masywu Mont-Blanc. Przedłużenie partnerstwa oznacza pełne poparcie Columbii dla podjęcia nowych wyzwań i potwierdza, że UTMB® pozostanie globalnym świętem górskiego biegania, które łączy trzy kraje i fanów na całym świecie.”

Translate »