COROS wprowadza najmocniejszy zegarek GPS na świecie!

COROS wprowadza najmocniejszy zegarek GPS na świecie!

Dokładnie 17 sierpnia 2021 o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego COROS – jeden z globalnych liderów na rynku zegarków multisportowych – zademonstrował światu udoskonaloną wersję swojego flagowego modelu. VERTIX 2 – bo o  nim mowa – to zegarek, który przekracza wiele barier i wprowadza markę na poziom, który jeszcze pięć lat temu – gdy COROS ogłaszał wprowadzenie swojego pierwszego produktu – wydawał się nieosiągalny. Dziś uchodzi on za jednego z technologicznych liderów w swojej kategorii a nazwa COROS pojawia się w jednym szeregu z najważniejszymi producentami na rynku. Kolejne wprowadzane modele przekraczają nieosiągalne – wydawałoby się – bariery, jak choćby wprowadzony rok temu najlżejszy sportowy zegarek świata, PACE 2. Wczoraj do tego zacnego grona dołączyła najnowsza odsłona VERTIXa – zegarka z najmocniejszą baterią na globalnym rynku. Jakie pojawiły się w nim udoskonalenia i co zmieniło się w stosunku do pierwotnej wersji? Dla kogo jest to przeznaczony model i w jakiej cenie będzie on dostępny…? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Już pierwsza odsłona VERTIXa uchodziła za najwszechstronniejszy i najbardziej wydajny multisportowy zegarek w ofercie marki COROS. Oprócz suchych danych liczbowych, potwierdzały to opinie użytkowników – zachwyconych niezwykle wydajną baterią, mnogością funkcji pomiarowo – analitycznych czy mechaniczną wytrzymałością, bazującą na zastosowaniu innowacyjnych materiałów.

Co zatem COROS wprowadził do drugiej wersji VERTIXa, jeszcze bardziej podnosząc jego konkurencyjność?

 1. Pierwszy na świecie zegarek wyposażony w System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości

VERTIX 2 wyposażony jest w system GPS o podwójnej częstotliwości, umożliwiający precyzyjne ustalanie lokalizacji nawet w najtrudniejszym środowisku, takim jak wybrane góry, wąwozy, lasy czy wybrane obszary miejskie. Nowy moduł wykorzystany w VERTIX 2 zapewni Ci znacznie wyższą dokładność nawigacji w niekorzystnych warunkach, w których sygnał z satelitów jest ograniczany lub gdzie występują zakłócenia z powodu wysokich budynków lub innych, dużych struktur fizycznych.

VERTIX 2 może komunikować się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou), korzystając z dwóch głównych pasm częstotliwości (L1 + L5*) jednocześnie. Włączając tryb „wszystkie systemy  + podwójna częstotliwość”, zauważysz ogromną poprawę w ustalaniu lokalizacji – nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach terenowych!

*L5 (1176 MHz) nadawany był w paśmie radiowym zarezerwowanym wyłącznie dla służb bezpieczeństwa lotniczego. Charakteryzuje go wyższa moc, większa przepustowość i szybkość transmisji. COROS VERTIX 2 to pierwszy na świecie zegarek GPS korzystający z pasma L5.

 1. Mapa świata w trybie offline

VERTIX 2 to jedyny zegarek, który oferuje mapę świata offline dostępną w trybach: Landscape, Topo i Hybrid. Produkt jest fabrycznie wyposażony w pełną globalną mapę krajobrazową. Mapy topograficzne poszczególnych regionów możesz bezpłatnie pobrać ze strony coros.com.

Projektanci zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o wygodę użytkowania nawigacji. Mapę w najnowszej odsłonie VERTIXa możesz przybliżać lub oddalać za pomocą cyfrowego pokrętła lub korzystając z wysoce responsywnego ekranu dotykowego.

 1. Największy ekran w ofercie COROS

Całkowicie nowy 1,4’’ ekran dotykowy o rozdzielczości 280 x 280 px (64 kolory) zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia wizualne. Od teraz możesz wyświetlić na ekranie jeszcze więcej danych, a także mapy i trasy w pełnym kolorze. W trybie treningowym VERTIX 2 obsługuje aż do ośmiu pól danych na jednej stronie!

 1. Imponujący czas pracy baterii

Dzięki nowej baterii o dużej gęstości energii, VERTIX 2 pracuje prawie dwa razy dłużej niż bateria zastosowana w pierwszej odsłonie modelu – już wtedy uważanej za zegarek z najmocniejszą baterią na rynku! Czas pracy baterii w wersji 2.0 przedstawia się następująco:

 • przy codziennym użytkowaniu – 60 dni
 • Full GPS (pomiar co sekundę) – 140 godzin
 • Full GPS z odtwarzaniem muzyki – 35 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne – 90 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki – 30 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne + Podwójna częstotliwość – 50 godzin
 • w trybie UltraMax – 240 godzin.

Jaki inny model zegarka może zaproponować choćby zbliżone parametry…?

 1. Odczuwalna różnica w mocy obliczeniowej

Procesor nowej generacji zastosowany w modelu VERTIX 2 zapewni Ci 20% wzrost wydajności w porównaniu z pierwotną wersją. Co więcej, VERTIX 2 jest wyposażony w ogromną pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB do zapisywania muzyki, map, tras, danych treningowych i przyszłych aktualizacji oprogramowania.

 1. Nowy interfejs użytkownika (UI)

Nowy interfejs użytkownika pozwala na pełne wykorzystanie potencjału cyfrowego pokrętła. Wszystkie kluczowe informacje są dostępne w widżetach – wystarczy, że obrócisz pokrętło. Ulepszony ekran dotykowy umożliwi Ci wykonywanie niektórych czynności za pomocą palca i ekranu dotykowego, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas nawigacji, a także na łatwy dostęp do pól muzycznych i danych treningowych.

 1. Elektrokardiografia

Elektrokardiografia (EKG) to najdokładniejszy sposób monitorowania tętna, a także niezawodny sposób na pomiar zmienności rytmu zatokowego (HRV). Za pomocą VERTIXa 2 możesz wykonać EKG i zmierzyć HRV oraz poziom stresu (zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym), co pomoże Ci zwiększyć wydajność i zoptymalizować plan treningowy oraz regeneracyjny.

 1. Łączność Wi-Fi

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwi Ci szybki i bezproblemowy sposób pobierania nowych aktualizacji oprogramowania z serwerów COROS – bezpośrednio z poziomu zegarka.

 1. Sterowanie kamerami Insta360™

Sparowanie kamery Insta360™ (Insta360 Go 2, One X2 i One R) z zegarkiem umożliwi Ci sterowanie nią z poziomu nadgarstka. Stwarza to ogromne możliwości; możesz np. umieścić kamerę na statywie i stworzyć bardziej kreatywne ujęcia.

 1. Muzyka

VERTIX 2 oferuje możliwość przesyłania i słuchania muzyki przechowywanej na urządzeniu po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przy użyciu technologii Bluetooth. Co więcej, producent zapewnił, iż funkcje związane z odtwarzaniem muzyki będą rozwijane w nadchodzących aktualizacjach oprogramowania.

 1. Opakowanie

Vertix 2 sprzedawany jest w wytrzymałym, wodoodpornym futerale – można go używać do bezpiecznego przechowywania telefonu, kluczy czy portfela.

 1. Wykonany z myślą o ekstremalnej trwałości

VERTIX 2 wykonany jest z najwyższej jakości, niezwykle trwałych materiałów; szkiełko wykonano ze szkła szafirowego, pokrytego powłoką diamentopodobną (DLC). Z kolei nowa tytanowa koperta jest trzykrotnie bardziej odporna na zarysowania niż w pierwotnej wersji Vertixa.

COROS Vertix 2 dostępny będzie jesienią b.r. w czołowych sklepach biegowych oraz outdoorowo – sportowych, oferujących zegarki GPS.  Nabyć będzie go można w dwóch opcjach kolorystycznych: Obsidian, Lava, wraz z paskami w kolorach Coral, Grey, Yellow, Black, Green Navy.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 3 299,99 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna:

 

Model COROS VERTIX 2 GPS Adventure Watch
Rozmiar wyświetlacza 1.4’’
Rozdzielczości ekranu 280 x 280 px (64 kolory)
Rodzaj wyświetlacza dotykowy LCD
Szkło szafirowe
Materiał koperty stop tytanu Grade 5 z powłoką PVD
Materiał obudowy stop tytanu z powłoką PVD
Pasek 26 mm Quick Fit
Materiał paska Silikon / Nylon
Rozmiar koperty 50,3 x 50,3 x 15,7 mm
Waga z paskiem silikonowym 91 g
Czas pracy baterii Full GPS (pomiar co sekundę)

(GPS / QZSS): 140 godzin

 

Full GPS (pomiar co sekundę) z odtwarzaniem muzyki

(GPS / QZSS): 35 godzin

 

Wszystkie systemy satelitarne

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 90 godzin

 

Wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 30 godzin

 

Wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou w/ Dual Frequency): 50 godzin

 

W trybie UltraMax

(GPS+PDR): 240 godzin

 

Przy codziennym użytkowaniu – 60 dni

Komunikacja z telefonem Bluetooth® 5.0 Dual Mode, Wi-Fi®
Komunikacja z akcesoriami Bluetooth®
Pamięć wewnętrzna 32 GB
System Nawigacji Satelitarnej Globalny System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości obejmujący wszystkie satelity
Czujniki pulsoksymetr optyczny

optyczny pomiar tętna

elektrokardiogram

wysokościomierz barometryczny

akcelerometr

kompas

żyroskop

termometr

Wodoodporność 10 ATM (100 m)
Temperatura użytkowania od -30℃ do 50℃
Temperatura przechowywania od -30℃ do 60℃
Czas ładowania mniej niż 2 godziny
Mapy / nawigacja mapa świata Street i topograficzna offline

nawigacja Breadcrumb (obsługa przy użyciu ekranu dotykowego i cyfrowej koronki)

punkty kontrolne

powrót do startu

profil wzniesień

odległość od celu

współrzędne GPS

alert burzowy

Odtwarzacz muzyki pamięć wewnętrzna i odtwarzanie muzyki w trybie offline (transmisja Bluetooth)
Formaty plików muzycznych MP3
Tryby sportowe bieganie, bieganie w pomieszczeniach, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, wspinaczka, piesze wędrówki, rower, rower stacjonarny, basen, pływanie w otwartym akwenie, triathlon, kardio (na zewnątrz i w pomieszczeniach), narciarstwo, snowboard, free ride, skitouring, speedsurfing, windsurfing, kajakarstwo górskie, flatwater, wioślarstwo, wioślarz, multisport, trening siłowy

Translate »