Dawno temu w Ameryce. Saucony Azura w limitowanej odsłonie. Kolaboracja Saucony Originals x Bleu de Paname

Dawno temu w Ameryce. Saucony Azura w limitowanej odsłonie. Kolaboracja Saucony Originals x Bleu de Paname

Zaledwie kilka miesięcy po przywróceniu na sklepowe półki modelu Azura z 1988 r., Saucony Originals bierze go na warsztat w ramach kolaboracji z Bleu de Paname – francuską marką streetwearową. Efektem współpracy jest zupełnie nowa wersja retro biegówek w limitowanej wersji 250 par, nawiązujących designem do historii Stanów Zjednoczonych.

Bleu de Paname to francuski brand streetwearowy, który słynie z produktów inspirowanych odzieżą roboczą. Marka Saucony Originals w kolekcji wiosenno-letniej przywróciła z kolei model Azura. Odświeżone buty są kontynuacją modelu, który miał swoją premierę w 1988 r.

Wiodącym motywem w nowym modelu jest schemat kolorów, na który składają się biel, pomarańcz oraz granat. Cholewka z zamszu i siatki bezpośrednio nawiązuje do odcieni związanych z amerykańskimi drużynami sportowymi. Źródeł inspiracji należy natomiast szukać w podróżach założyciela Bleu de Paname, Thomasa Giorgettiego, który w latach 90. często gościł w Stanach Zjednoczonych. Wyjątkowa estetyka butów opiera się na jego przeżyciach związanych z wizytami w USA, silnymi emocjami, które im towarzyszyły, a także doświadczeniach, jakie zebrał za Oceanem.

Uzupełnieniem modelu jest białogranatowa podeszwa z pianki EVA. Designerzy zadbali również o odpowiednią ekspozycję logotypu Bleu de Paname. Można go zobaczyć na języku oraz na froncie w przedniej części butów w okolicach bocznego logo Saucony, które zyskało wykończenie z denimu. W Polsce, model będzie można nabyć od 3 sierpnia w sklepach Street Supply oraz Sneaker Studio.

Translate »