Dlaczego powinieneś czekać na Cyberpunk 2077?

Wydanie nowej gry komputerowej często wiąże się z długotrwałą zapowiedzią, przygotowaniem i podgrzewaniem atmosfery. Tworzenie kolejnych serii danego projektu jest nieco prostsze ponieważ ma się wiernych fanów, którzy z utęsknieniem czekają na nowe odsłony swoich ulubionych gier. Nowości są trudniejsze do wprowadzenia, pomimo że przemawia na ich korzyść świeżość i element zaskoczenia. Warto pamiętać, że gracze są wymagającym odbiorcom i już długi czas przed premierą należy zachęcić ich do zakupienia nowej pozycji. Gry komputerowe to nie kasyno online automaty, które są tak popularne, że nie trzeba specjalnie zachęcać do korzystania z nich. Gra fabularna musi znaleźć swoich odbiorców, musi trafić do ich serc i wciągnąć w niesamowity świat, który każdy producent pieczołowicie przygotowuje. W 2020 roku na rynku pojawi się bardzo wiele nowych i fenomenalnych gier komputerowych. Niektóre z nich wzbudzają mniejsze emocje, ale są takie wokół których jest bardzo gorąco. Niewątpliwie do tego grona należy zaliczyć Cyberpunk 2077. Czy jest on wart czekania?

Długo wyczekiwana gra

Studio CD Project Red jest twórcą Wiedźmina 3, który okazał się prawdziwym hitem. Dlatego też jej kolejne propozycje nie powinny od niego odbiegać. Jest to firma, która słynie z fantastycznych projektów, które podbijają cały świat. Zapowiada się że Cyberpunk 2077 także będzie do nich należał. Jednakże Redsi kazali sobie długo czekać na premierę gry z przyszłości. Już dawno, bo w roku 2012 przedstawili zapowiedź prac nad nową grą RPG, ale musiało minąć kilka lat, gdy gracze usłyszeli o ostatecznej dacie premiery, która przypada na 16 kwietnia 2020. Już ruszyła przedsprzedaż i jak wierzyć zapowiedzią jest ona lepsza niż w przypadku poprzedniej fenomenalnej gry, jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rekordy w sprzedaży jasno ukazują, że Cyberpunk 2077 jest jedną z bardziej wyczekiwanych gier nadchodzącego roku.

Wielowątkowa i przemyślana fabuła

Twórcy mieli bardzo dużo czasu, aby dopracować swoją grę w każdym calu. Fabuła jest perfekcyjnie przemyślana, a futurystyczny świat wciąga i angażuje już od samego początku. Oczywiście, tak jak w przypadku Wiedźmina 3, każdy gracz może kreować otaczający go świat, on wybiera historię swojego bohatera, on go tworzy i dopasowuje do swoich oczekiwań. Co więcej, ostatecznie wszystkie wybory, także te z pobocznych misji, wpływają na kształt głównego wątku i zakończenie. Nie jest to gra schematyczna, przewidywalna i nudna. Na każdym kroku gracza czeka zaskoczenie i pewna tajemnica, którą musi odkryć. Akcje są dynamiczne i wciągające, nie ma chwili na zwątpienie w fenomen, który był widoczny już na zapowiedzi w 2018 roku.

Perfekcyjnie tworzona atmosfera

Obecne czasy dają ogromne możliwości twórcą gier komputerowych. Jednakże należy dobrze korzystać z dobrodziejstw technologicznych, które są dostępne. CD Project Red nie zawodzi i stara się, aby nawet najdrobniejszy detal był przemyślany. Animacje i jakość grafiki wciąga i przenosi w fascynujący świat Night City. Ścieżka dźwiękowa jest dopasowana tak, aby czuć emocje bohatera. Otaczające krajobrazu i szczegóły miasta i poszczególnych dzielnic wprowadzają do historii retro futurystycznego miasta. Ponadto twórcy przygotowali cykl dobowy i doskonale zależności między pogodą a działaniem postaci. Do takich smaczków studio przyzwyczaiło już w Wiedźminie i nie planuje zawieść w nowej produkcji.

Modyfikacja postaci

Oczywiście każdego bohatera można rozwijać. Zdobywanie nowych umiejętności jest związane z wykonywaniem różnych zadań i pobocznych misji. Jak na świat z przyszłości przystało gracz może w swoją postać wszczepiać różne wszczepy. Gracz będzie mógł brać udział w wielu strzelankach, które są prowadzone z perspektywy pierwszej osoby. Doznania i atmosferę gry doskonale podkreślają także przerywniki filmowe, których jakość nie odbiega od kinowych produkcji. Wszystko to za niecałe 200 złotych? Nie można nie zgodzić się, że zapowiedź, przecieki i zapewnienia studia rozpalają nadzieje. Użytkownicy, którzy czekają na Cyberpunk 2077 powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystko wskazuje na to, że ich czas zostanie wynagrodzony już w kwietniu 2020 roku.

Translate »