Dziedzictwo doskonałości

Technologia sprzed ponad wieku, która w dzisiejszych czasach jest nadal najlepsza w swojej klasie? Odpowiedź to: Brunton. Marka, pod którą niestrudzeni inżynierowie korzystają z dziesięcioleci doświadczeń w nauce o ziemi, leśnictwie i nawigacji poza szlakami, by tworzyć niezawodne kompasy, powerbanki, nośniki energii i paneli solarnych – rozwiązania pozwalające przebywać z dala od cywilizacji Tobie i Twojej elektronice dłużej.
W 1894 roku D.W. Brunton skonstruował Pocket Transit – kompaktowy, precyzyjny kompas, który uwolnił pasjonatów outdooru od nieporęcznego sprzętu XIX wieku i ustanowił niezmienny do dziś kurs – na nowe, lepsze, lżejsze rozwiązania, pozwalające odkrywać nieznane. Skonstruowanie tego legendarnego kompasu zapoczątkowało markę Brunton i było pierwszym krokiem ku stworzeniu lepszego zaplecza technicznego dla miłośników przebywania w terenie.

F-5010

Pocket Transit, dzięki niezwykłej precyzji i wytrzymałości w trudnych warunkach zewnętrznych, szybko stał się produktem pożądanym przez profesjonalistów. Był stosowany przez studentów geologii, leśników, górników, a także amerykańską armię. Dziś kompas jest oferowany w różnych konfiguracjach i rozmiarach – w zależności od potrzeb.

Poza produkcją kompasów Brunton jest również pionierem w świecie nośników energii i mini paneli solarnych, a także elektronicznych systemów ocieplających.

F-REACTOR-OR
Jednym z najciekawszych produktów marki jest Hydrogen Reactor – pierwsze na świecie przenośne urządzenie produkujące elektryczność dzięki kombinacji tlenu i wodoru. Wewnątrz ładowarki wodór reaguje z tlenem pobieranym z powietrza. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest uniezależnienie jego użytkownika od innego źródła energii oraz waga (216 g). Jeden wkład pozwala naładować w pełni aż 5 iPhone’ów, tablet, uzdatniacz wody UV, przenośne konsole do gry czy np. transmitery GPS. Ładowanie urządzenia jest zaskakująco proste. Brunton oferuje stacje ładowania Hydrolyser Recharge Station, która do wyprodukowania wodoru potrzebuje tylko trochę wody i prądu. Dzięki Hydrogen Reactor każdy podróżnik może cieszyć się łatwym dostępem do źródła energii.

Niezawodność produktów Brunton jest niewątpliwie jednym z największych atutów marki, a potwierdza to dożywotnia gwarancja na sprzęt, który oferuje. Wystarczy przyjść do sklepu, w którym zakupiło się produkt i zwrócić go, albo wymienić na nowy. No questions asked.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »