Dzień Otwarty w Body Center dla najmłodszych

Dzień Otwarty w Body Center dla najmłodszych

Czego unikać w diecie dziecka? Czy dieta bezmięsna sprzyja jego zdrowiu? Jak poradzić sobie z nadwagą i otyłością u przedszkolaka? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można szukać podczas Dnia Otwartego w Body Center w multibrandowych salonach sportowych 4Faces. Otwarte warsztaty dotyczące zasad zdrowego odżywiania odbędą się w sobotę, 2 czerwca w godz. 11:00-14:00 na terenie salonów 4Faces zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Najbliższa odsłona cyklu skierowana jest do rodziców i ich pociech.

Nikt z nas nie lubi nudy na talerzu, a brak apetytu jest czymś zupełnie normalnym, także u dzieci. Wielu rodziców uważa, że jeśli pociecha odmawia jedzenia, może to negatywnie wpłynąć na jej fizyczny rozwój. Nie zawsze jest to prawdą, szczególnie jeśli dziecko nie ma kłopotów ze spaniem, prawidłowo przybiera na wadze oraz nie choruje.

Plan warsztatów w salonach 4Faces uwzględnia m.in. podstawowe zasady diety przedszkolaka, sposoby na niejadka i prawidłowy rozwój w oparciu o siatki centylowe. Edukacyjna forma warsztatów będzie również zawierać elementy zabawy, aby rodzice, wspólnie z dziećmi, mogli swobodnie przyswoić najważniejsze informacje, zachęcając pociechy do aktywności. Każdy warsztat odbędzie się w godz. 11:00-12:00, a następnie, do godz. 14:00, są zaplanowane bezpłatne analizy składu ciała i konsultacje dietetyczne, które będą ogólnodostępne.

Nasze spotkania to połączenie teorii z praktyką. Przedstawimy konkretne rozwiązania i przepisy, odpowiemy na obawy rodziców, nie zabraknie także ciekawostek i zagadek dla najmłodszych uczestników. Wszyscy otrzymają piramidę żywienia, uwzględniającą zapotrzebowanie organizmu na kluczowe składniki. Każdy warsztat zakończy się indywidualną analizą składu ciała dziecka w oparciu o siatki wentylowe – powiedziała dietetyk kliniczny 4Faces, Monika Prześlakowska.

Dzień Otwarty w Body Center to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w salonach 4Faces w Warszawie (Galeria Północna), Poznaniu (CH Avenida) oraz Katowicach (Galeria Katowicka).

Zapisy można kierować na adres warszawa@4faces.com.pl; poznan@4faces.com.pl; katowice@4faces.com.pl

Translate »