Ekstremalny bieg po zdrowie – po raz kolejny wystartował Armageddon Challenge -– nowa organizacja biegów z przeszkodami podbija Świętokrzyskie.

Ekstremalny bieg po zdrowie – po raz kolejny wystartował Armageddon Challenge -– nowa organizacja biegów z przeszkodami podbija Świętokrzyskie.

W miniony weekend w Parku Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno” odbyła się III edycja najbardziej ekstremalnego i widowiskowego biegu w Polsce – Armageddon Challenge. Dzięki niesamowitym efektom specjalnym, bojowej atmosferze, a także obecności członków wojskowego Stowarzyszenia FIA (Wierni w gotowości pod bronią) i Gladiatorów z Hellas et Roma uczestnicy biegu mogli poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy. Kolejne edycje w tym samym miejscu 17.06.2017 r.

20160709DN0024

Armageddon Challenge to najbardziej ekstremalny i widowiskowy bieg z przeszkodami w Polsce. 150 uczestników biegu w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno musiało zmierzyć się z trudną, 10-kilometrową trasą i 55 przeszkodami, pokonując zbudowane na trasie przeszkody: zasieki, rampę, ścianę płaczu, ścianę prostą, ścianę z opon, ścianę komandosa, szałas, spacer z pieskiem, bieg z workiem, bieg wulkanizatora, bieg po oponach, czy czołganie się pod siatką, ślizgawkę, park linowy, tyrolkę,ratraki,ścianę 2,70, park miniatur, bagna, wąwozy itp… Zmaganiom towarzyszyły niesamowite efekty specjalne, m.in. wystrzały, dym, czy wybuchy ognia, wzniesienia i liczne zbiegi oraz podbiegi pod wyciąg narciarski, które znajdowały się na torze – to było nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej wymagających. Czołganie się w błocie, pod drutem kolczastym, i pod oponami w towarzystwie wystrzałów wystawiały na próbę nie tylko kondycję uczestników ale również ich odporność psychiczną. Na trasie stanęło ponad 55 przeszkód – był ogień, woda, wybuchy i dym. To był prawdziwy ArmageddonChallenge! Mimo rywalizacji, uczestnicy motywowali się i pomagali sobie nawzajem w dotarciu do mety.

20160709DN0501

Ideą biegów Armageddon Challenge jest nie tylko promocja zdrowego, aktywnego trybu życia i zachęcanie do pokonywania własnych słabości. Głównym celem przyświecającym akcji jest pomoc najbardziej potrzebującym.

20160709DN0392

Armageddon Challenge nie jest przeznaczony wyłącznie dla miłośników ekstremalnej rozrywki. To także rozrywka dla całej rodziny. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji także dla obserwatorów biegu, m.in. strefę zabaw dla dzieci, bieg dla dzieci Kids,pokaz walk Gladiatorów. Ze sceny do walki zagrzewał Wojtek Kaczmarczyk znany z licznych programów telewizyjnych. O bezpieczeństwo uczestników zadbała profesjonalna firma medyczna, dwie karetki, trzy zespoły ratownicze, dwa zastępy straży pożarnej i ponad 30 wolontariuszy. Armageddon to nie tylko organizacja – jest to również fundacja która wspiera, pomaga i motywuje.

20160709DN1168
Odpowiednio motywowany idź przez życie, nie bacząc na przeszkody, tak jak w życiu tak i tu przeszkód nie zabraknie.

20160709DN0161
Bez względu na wynik dla Nas każdy ze startujących jest ZWYCIĘZCĄ!!!! Uczestnicy pokazali prawdziwego ducha walki, WOJOWNIKA który w nich drzemał. Mimo rywalizacji nie zapomnieli o zasadach Fair Play i wspierali się wzajemnie. Biegacze pokonali odległość, mordercze przeszkody i własne słabości ale ich walka to również wsparcie dla innych, którzy swój własny Armageddon pokonują każdego dnia, walcząc z chorobą, problemami i przeciwnościami losu. Postawa zawodników zasługuje na najwyższe uznanie.

20160709DN0093

Kolejna edycja Armageddon Challenge odbędzie się już we Wrześniu w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji i ekstremalnych doznań. Celem kolejnego biegu będzie również pomoc osobą potrzebującym wsparcia.
Więcej informacji oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej http://www.armageddonchallenge.pl oraz Facebooku: https://www.facebook.com/ArmageddonChallenge

Translate »