EVEREST oczami himalaisty, który wyrwał się z rąk śmierci

EVEREST oczami himalaisty, który wyrwał się z rąk śmierci

Wybraniec. Życie po śmierci na Evereście (tytuł oryg. Dead Lucky: Life After Death on Mount Everest) to niezwykła opowieść Lincolna Halla (australijskiego himalaisty), któremu udało się przetrwać noc pod szczytem Everestu. W przedmowie do książki wydanej nakładem wydawnictwa Bezdroża czytamy:

Rankiem 27 maja 2006 roku gazety na całym świecie miały oczywisty materiał na pierwszą stronę. Lincoln Hall, jeden z najlepszych australijskich wspinaczy, przeżył noc tuż pod szczytem Mount Everestu po tym, jak jego towarzysze uznali go za martwego. „Powrót z zaświatów”, „Łazarz” i „Cudowny himalaista” – takich słów użyli gorliwi redaktorzy próbując oddać to, czego nikt z nas nie był w stanie nawet sobie wyobrazić: nocy spędzonej w samotności, w rozrzedzonym powietrzu na wysokości 8600 metrów, zachowania równowagi między górą i bezkresną otchłanią znajdująca się poniżej, między halucynacjami i przerażającą rzeczywistością, między życiem i śmiercią.

DEADLU_okladka

O tym co przeżywa wspinacz spędzający noc pod szczytem, jakie emocje nim targają, czemu w ogóle znalazł się tam sam i w jaki sposób się uratował?;  przeczytacie w książce, która dostępna jest w sprzedaży online i w księgarniach w całej Polsce.

Publikacja dostępna jest również na stronie wydawcy w formie ebooka, w formatach mobi, pdf i epub. Książka pod patronatem: wspinanie.pl i Magazyn turystyki górskiej n.p.m.

grafika_wybraniec_bezdroza

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/wybraniec-zycie-po-smierci-na-everescie-lincoln-hall,deadlu.htm

Translate »