Fjällräven Abisko Eco-Shell

Fjällräven Abisko Eco-Shell

Wodoodporne, oddychające i trwałe produkty – teraz również w lekkim letnim wydaniu

J7A0532_1

Fjällräven kontynuuje dążenia do wprowadzenia zasady zrównoważonego rozwoju przy produkcji wodoodpornych produktów typu hardshell. Wiosną 2016 firma wprowadziła na rynek serię lekkiej odzieży przeciwdeszczowej – Abisko Eco-Shell. Kurtka i spodnie Abisko Eco-Shell wykonane zostały z nowej 2,5-warstwowej tkaniny wyprodukowanej z poliestru pozyskanego z recyklingu, który został poddany impregnacji bez użycia szkodliwych substancji fluorowęglowodorowych.

S0A3437

Jesienią 2015 roku na rynku pojawiła się zupełnie nowa seria Fjällräven Keb Eco-Shell, która wyznacza nowe standardy dbałości o środowisko w procesie produkcji zewnętrznych warstw odzieży. Rozwijając kolekcję o lekką odzież przeciwdeszczową, wiosną 2016 na rynek trafiła seria Abisko Eco-Shell przeznaczona do letnich wędrówek i innych aktywności w ciepłe dni.

Głównym celem, przy produkcji kurtki i spodni Abisko Eko-Shell, było stworzenie odzieży, która zapewni maksymalną ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi, przy ograniczeniu do minimum negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ubrania są miękkie, lekkie i mają bardzo prosty krój, dzięki czemu po spakowaniu zajmują bardzo mało miejsca. Odpowiednie połączenie streczowych paneli gwarantuje swobodę ruchów, a ukryte w kieszeniach otwory wentylacyjne pozwalają odprowadzić na zewnątrz nadmiar ciepła. Kurtka posiada także dobrze dopasowany, regulowany kaptur z daszkiem. Zamki wzdłuż spodni ułatwiają ich zakładanie i zdejmowanie, a dodatkowe ściągacze w zakończeniach nogawek i z tyłu kolan zostały zaprojektowane tak, by z łatwością dopasować szerokość spodni do indywidualnych potrzeb.

W serii Abisko Eko-Shell znajdą się modele zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn.

J7A0650

INFORMACJE O MATERIALE: Kolekcja Abisko Eko-Shell została wykonana z 2,5-warstwowej tkaniny Eco-Shell, która charakteryzuje się̨ wysoką wodoodpornością̨ i oddychalnością. Materiał tkany jest tak, by był rozciągliwy, co powoduję większą swobodę podczas poruszania się. Eco-Shell jest wykonany z poliestru częściowo pozyskanego z recyklingu, który nadaje się do powtórnego przetworzenia. Wpływ na środowisko wynikający z produkcji i transportu jest zrównoważony przez ekologiczny offset. Przy impregnacji produktów Eco-Shell nie używa się substancji fluorowęglowodorowych. Pierwsza kolekcja odzieży Eco-Shell została wyprodukowana przez markę̨ Fjällräven w 2011 roku.

Translate »