Fjällräven Bergtagen. Zaprojektowane do życia powyżej linii lasu, gdzie drzewa nie rosną, ale Twój duch tak

Fjällräven Bergtagen. Zaprojektowane do życia powyżej linii lasu, gdzie drzewa nie rosną, ale Twój duch tak

Łącząca tradycję z nowoczesnością jesienno-zimowa kolekcja alpinistyczna Bergtagen, zaprojektowana została z myślą o aktywnościach w trudnych warunkach wyższych pięter górskich, gdzie życie powoli zamiera, a wymagania sprzętowe wzrastają. Produkty z tej serii charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wytrzymałość, a wszystkie zostały wyprodukowane z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Kolekcja została zaprojektowana we współpracy ze starannie wybranym zespołem ekspertów, w skład którego wchodzi m.in. Stefan Palm, czołowy szwedzki przewodnik górski, członek Swedish Guide Association (SBO).

Słowo Bergtagen wywodzi się ze starego szwedzkiego przysłowia. W symboliczny sposób opisuje, jak góry oddziałują na człowieka – jak go zmieniają, kształtują, urzekają i uczą pokory. Chodzi o pewną duchową więź, która wytwarza się między człowiekiem a górą, człowiekiem a naturą – więź tak silną, że nie da się jej zerwać.

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja Bergtagen składa się z czterech warstw: podstawowej, pracującej, membranowej oraz izolacyjnej. Wszystkie elementy zostały uszyte przy zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów, posiadają podklejane szwy, a detale wykończone zostały z najwyższą starannością. Ponadto w wierzchniej warstwie – zarówno w kurtce, jak i w spodniach – umieszczono reflektory RECCO. Wszystko po to, aby zapewnić niezawodność, bezpieczeństwo i spełnić najwyższe oczekiwania nawet w najbardziej wymagających warunkach, jakie napotkać można powyżej górnej granicy lasu.

Warstwa podstawowa składa się z dwóch zestawów bielizny – koszulki z długim rękawem Bergtagen Woolmesh Sweater i wersji z kapturem Bergtagen Woolterry Hoodie, getrów w wersji standardowej Bergtagen Longjohns i krótkiej Bergtagen Shortjohns oraz czapki Bergtagen Beanie. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości dwóch rodzajów wełny Merino, wyprodukowanej przez markę Aclima, która zapewnia doskonałe właściwości izolujące, odprowadzenie wilgoci i wysoki komfort użytkowania bez względu na okoliczności – wszystko to dzięki zastosowaniu unikalnego mapowania ciała, które pozwala regulować nadmiar ciepła.

Lekka, wykonana w najnowszej technologii warstwa pracująca została zaprojektowana do długotrwałego użytku w trudnym terenie. Zarówno kurtka Bergtagen Jacket, jak i spodnie Bergtagen Trousers wykonane zostały z materiału G-1000 Lite Eco, a szwy wewnątrz podklejone, aby uniknąć otarć. Obszary szczególnie narażone na rozdarcia, takie jak łokcie czy kolana, posiadają dodatkowe wzmocnienia z materiały Corylon. Wszystkie produkty warstwy pracującej zostały uszyte w taki sposób, by nie krępowały ruchów, zapewniały komfort w zmiennych temperaturach oraz zostały wyposażone w reflektory RECCO.

Warstwa wierzchnia typu hardshell powstała przy wykorzystaniu ekologicznego i elastycznego materiału Fjällräven – Eco-Shell – z impregnacją pozbawioną fluorowęglowodorów, a wszystkie modele nadają się do recyklingu. Kurtka i spodnie Bergtagen Eco-Shell mają za zadanie chronić przed zimnym wiatrem i przemoknięciem, a przy tym bez oporów dostosowywać się do ruchów ciała. Narażone obszary, takie jak łokcie czy końcówki nogawek, zostały wzmocnione dodatkową warstwą materiału Corylon. Wszystkie produkty posiadają reflektory RECCO.

Odzież w warstwie izolacyjnej zapewnia tyle ciepła, ile wymaga sytuacja. Produkty z tej serii – Bergtagen Lite Insulation Jacket, Bergtagen Insulation Parka i Bergtagen Mummyfoot – zostały uszyte z materiału Pertex, czyli poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu, i wypełnione ociepliną G-Loft Supreme, która zachowuje właściwości termiczne nawet po zamoczeniu. Parka i Mummyfoot mogą być łączone i stworzyć ciepły śpiwór, natomiast kurtka może służyć jako lżejsza warstwa docieplająca.

Spędzanie czasu w górach wymaga odpowiedniego ekwipunku. Kolekcja Fjällräven Bergtagen pozwala cieszyć się z aktywności ponad linią lasu, bez żadnych kompromisów w dziedzinie jakości, niezawodności i życia w zgodzie z naturą.

Translate »