Flagstaff Sky Peaks ostatnim etapem Golden Trail Series! Na starcie Bartłomiej Przedwojewski.

Flagstaff Sky Peaks ostatnim etapem Golden Trail Series! Na starcie Bartłomiej Przedwojewski.

Zawody Flagstaff Sky Peaks o długości 26 km/+1266m to ostatni etap tegorocznego Golden Trail World Series! Drugi amerykański etap będzie również ostatnim, dzięki któremu biegacze będą mogli dostać się do pierwszej trzydziestki, aby otrzymać zaproszenie do Wielkiego Finału na Maderze pod koniec października. Na starcie zobaczymy Bartłomieja Przedwojewskiego, który z pewnością będzie chciał poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Ostatnie dwa etapy GTWS: Pikes Peak Ascent i Flagstaff Sky Peaks, dzieli zaledwie tydzień. Czas regeneracji jest więc wyjątkowo krótki. Co więcej na starcie w niedzielę staną nie tylko zawodnicy, którzy biegali w sobotnim Pikes Peak Ascent, niektórzy biegacze woleli pominąć pierwsze zawody, aby skupić się tylko na ostatnim etapie. Zawody na tym dystansie rozgrywane będą po raz pierwszy.

Kto pobiegnie?

Zdecydowaną faworytką  wśród Pań jest oczywiście Nienke Brinkman (Team Nike Trail, Holandia). Zwyciężczyni Zegamy i Pikes Peak Ascent jest w wybornej formie. Jednak trzeba pamiętać o jej wielkiej rywalce Maude Mathys (Team Salomon, Szwajcaria), której dyspozycja rośnie z każdym startem, a która w sobotę zmusiła Nienke do dużego wysiłku. Walkę o podium poza  wymienionymi zawodniczkami stoczą na pewno: Dani Moreno (Team Hoka One/Rabbit), Caitlin Fielder (Team Salomon, Nowa Zelandia), tegoroczna rewelacja cyklu Sophia Laukli (Team Salomon, USA), Sara Alonso (Team Salomon, Hiszpania), Blandine L’Hirondel (Team Evadict, Francja), Caitlin Fielder (Team Salomon, Nowa Zelandia), Élise Poncet (Team Sidas X Matryx, Francja), Bailey Kowalczyk (Team Salomon, USA). oraz Marcela Varsinova (Team Salomon, Czechy).

Jeśli chodzi o mężczyzn to podobnie jak u kobiet, tylko dwóch zawodników z pierwszej dziesiątki cyklu nie wzięło udziału w Pikes Peak Ascent. Jednym z nich jest Manuel Merillas (Team Scarpa, Hiszpania). Hiszpan, który był na podium w Zegamie i Strandzie z pewnością będzie chciał odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w GTWS tuż przed Wielkim Finałem. Poza tym pretendentów do zwycięstwa jak zwykle mnóstwo: Rémi Bonnet (Team Salomon/Red Bull, Szwajcaria), Daniel Osanz (Team Adidas Terrex, Hiszpania), Francesco Puppi (Team Nike Trail, Włochy), Eli Hemming (USA), Anthony Felber (Team Sidas X Matryx, Francja), Sylvain Cachard (Team Hoka One One, Francja) Roberto Delorenzi (Team Vibram, Szwajcaria) czy Jacob Hojnacki (USA), lokalny biegacz z naprawdę imponującymi wynikami. Z pewnością z dobrej strony będzie chciał się pokazać Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon, Polska), który sam przyznał, że oczekiwał po sobotnim starcie nieco więcej. Bartek, który z powodu kłopotów zdrowotnych przystąpił do rywalizacji w drugiej części sezonu, potrzebuje punktów. Awans Polaka do Wielkiego Finału jest raczej niezagrożony, ale Bartek potrzebuje pokaźnej zdobyczy punktowej, żeby w Wielkim Finale odegrać znaczącą rolę.

Flagstaff Sky Peaks to szósta i ostatnia szansa na zdobycie punktów i zajęcie wysokiego miejsca przed Wielkim Finałem. Kto w pełni się zregenerował po sobotnim biegu Pikes Peak? Kto będzie najszybszy na drugim amerykańskim etapie cyklu? Start zawodów o 7:30  (czasu lokalnego) 25 września we Flagstaff!

Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona:goldentrailseries.com
Facebook: Golden Trail Series

Instagram: Golden Trail Series

YouTube: Golden Trail Series

Tekst: materiały organizatora, redakcja Przemysław Ząbecki

Foto: materiały GTWS (Jordi Saragossa, Lars Gebraad)

Translate »