G-SHOCK celebruje dziedzictwo – zegarek MRG-B5000

G-SHOCK celebruje dziedzictwo – zegarek MRG-B5000

Rok 1983 to przełomowy moment w historii świata zegarków. To właśnie wtedy, w tokijskiej fabryce Casio – skromny japoński inżynier Kikuo Ibe wynalazł pierwszy zegarek odporny na wstrząsy. Pomimo wielu nieudanych prób, Kikuo Ibe nie poddawał się by wreszcie odnieść sukces.Tak powstał pierwszy zegarek rozpoczynający legendę marki G-SHOCK.

Japoński inżynier przeobraził zegarek z delikatnego dodatku mierzącego czas w kompana przygód, narzędzie w pracy i nieodłączną część ludzkiej pasji. Od tego momentu marka G-SHOCK zdobywa serca kolejnych pokoleń wiernych fanów.

W tym roku w kolekcji G-SHOCK pojawi się dla nas prawdziwy tytanowy skarb. Projektanci japońskiej marki oddają hołd legendarnemu, pierwszemu modelowi G-SHOCK. Kultowa kostka, która rozpoczęła historię sukcesu japońskiej marki pojawi się w ekskluzywnej linii G-SHOCK MR-G – to linia premium wymagająca najwyższej jakości materiałów i kunsztu wykonania.

Model MRG-B5000 łączy dziedzictwo z nowoczesnością – prosta koperta o ponadczasowym designie, wykonana została w tym modelu ze stopu tytanu – Tran Tixxii. Tran Tixxii to stop dwukrotnie bardziej wytrzymały niż tytan, a przy tym tak samo lekki i hipoalergiczny. Właściwości TranTixxii pozwoliły na wytworzenie lustrzanego wykończenia, porównywalnego z tym, który zaobserwować można na elementach wykonanych ze stali nierdzewnej, a jednak do tej pory niemożliwych dla materiału jakim jest tytan. Pierścień koperty wykonany został z Cobarionu, innowacyjnego stopu czterokrotnie twardszego niż czysty tytan.

Lustrzany blask zegarka dodaje mu niezwykłego uroku. Piękna powłoka ukrywa niezniszczalne serce zegarka. Zegarek jest wodoszczelny, odporny na wstrząsy i uderzenia. Funkcja Tough Solar ładuje zegarek energią świetlną, wydłużając życie baterii, a system Bluetooth pozwala zarządzać zegarkiem z poziomu telefonu.

Tytanowa legenda dostępna będzie w dwóch wersjach wykończenia – lśniącym srebrze (MRG-B5000D) oraz satynowej, głębokiej czerni (MRG-B5000B).

Zegarek dostępny jest na timetrend.pl i w sieci partnerów handlowych Zibi.

Translate »