Garmin® najbardziej rozpoznawalną marką  na rynku elektronicznych urządzeń morskich

Garmin® najbardziej rozpoznawalną marką na rynku elektronicznych urządzeń morskich

Firma Garmin oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych morskich urządzeń elektronicznych, które zostały docenione przez NMEA.  National Marine Electronics Association (NMEA) to mająca siedzibę w USA organizacja, działająca w gałęzi przemysłu elektroniki morskiej, wyznaczająca standardy projektowania, produkcji i użytkowania. Podczas prestiżowej konwencji NMEA 2015 w Baltimore firma Garmin uznana została za najbardziej rozpoznawalna markę na rynku elektronicznych urządzeń morskich, otrzymała tytuł Producenta Roku i zdobyła nagrody w czterech kategoriach produktowych: autopiloty, wyświetlacze wielofunkcyjne (MFD), aplikacje mobilne jako wsparcie w nawigacji oraz aplikacje mobilne dla użytkownika.

Garmin_marine

Autopiloty

W kategorii autopilotów trzeci rok z rzędu nagrodzony został autopilot GHP Reactor do hydraulicznych układów sterowania z pompą SmartPump. Firma Garmin przeniosła dostępną dotąd wyłącznie w żegludze komercyjnej, zaawansowaną technologię morską na pokłady prywatnych jachtów żaglowych i motorowych. Autopiloty z serii GHP Reactor obejmują zarówno funkcje dla jachtów motorowych, jak i żaglowych, takie jak utrzymywanie kierunku, informacje o wietrze pozornym i rzeczywistym czy wskazówki nawigacyjne. GHP Reactor to pierwszy rekreacyjny system autopilotów firmy Garmin wyposażony w 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS, co umożliwia montaż urządzenia praktycznie w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji.

Wyświetlacze wielofunkcyjne MFD

W kategorii urządzeń MFD wykorzystywanych na jednostkach pływających nagrodzono GPSMAP® 7616, 16-calowy wielodotykowy chartplotter przeznaczony dla żeglarzy oczekujących wysokiej wydajności, prostej obsługi i integracji funkcji. Plotery nawigacyjne serii GPSMAP 7400/7600 odznaczają się pełną kompatybilnością w zakresie łączności, współpracując z radarami, autopilotami, instrumentami, wieloma ekranami, czujnikami, zewnętrznymi modułami sonarów, przełącznikami elektronicznymi, kamerami termicznymi i innymi urządzeniami.

Garmin_marine_

Morskie aplikacje mobilne

Łączność odgrywa kluczową rolę, kiedy znajdujemy się na wodzie, dlatego aplikacje na smartfony to istotne narzędzia dla żeglarzy. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody NMEA w kategorii mobilnych aplikacji morskich, dzieląc je na aplikacje morskie wspierające nawigację oraz aplikacje morskie jako użyteczne narzędzie dla końcowego użytkownika. W obu kategoriach zwyciężyły produkty Garmin: BlueChart Mobile i Garmin HelmTM. Garmin BlueChart Mobile to mobilna aplikacja do planowania trasy, wykorzystują informacje o pogodzie i przesyłająca je do plotera nawigacyjnego. Garmin HelmTM umożliwia podgląd obrazu z ploterów nawigacyjnych i sterowanie nimi z poziomu kompatybilnego tabletu lub smartfona.

W ofercie firmy Garmin znajdują się najbardziej zaawansowane plotery nawigacyjne, dotykowe, wielofunkcyjne wyświetlacze, technologie sonaru, radary HD, autopiloty, wysokiej rozdzielczości mapy, instrumenty morskie i wiele innych produktów i usług znanych i cenionych za innowacyjność, niezawodność i łatwość użycia. Więcej informacji o urządzeniach wykorzystywanych z sektora marine znajduje się na stronie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/cOnTheWater-p1.html

Translate »