Garmin przejmuje wiodącego dostawcę usług monitoringu awaryjnego i koordynacji działań ratunkowych

Garmin przejmuje wiodącego dostawcę usług monitoringu awaryjnego i koordynacji działań ratunkowych

Garmin® International oraz Garmin Services, jednostki zależne Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), ogłosiły przejęcie spółki GEOS Worldwide Limited oraz podmiotów od niej zależnych. Spółka pozostająca do tej pory w rękach prywatnych, jest wiodącym w branży dostawcą usług monitoringu awaryjnego oraz koordynacji działań ratunkowych. GEOS Worldwide jest także operatorem Międzynarodowego Centrum Koordynacji Działań Ratunkowych (IERCC). Jest to główny podmiot koordynujący działania ratunkowe podejmowane w odpowiedzi na wezwanie pomocy przez użytkowników osobistych komunikatorów satelitarnych Garmin inReach®. Od 2007 roku, zatrudnieni w IERCC, wysoko wykwalifikowani koordynatorzy, zaangażowani byli w ponad 83000 działań na całym świecie, w tym ponad 5000 związanych z sygnałami SOS wysłanymi za pośrednictwem urządzeń Garmin.

„Dzięki przejęciu Garmin może zaoferować osobom korzystającym z urządzeń inReach jeszcze większy komfort psychiczny.” – powiedział Brad Trenkle, wiceprezes Garmin ds. produktów outdoorowych – „Staramy się pomagać naszym klientom w tym, by każda przygoda kończyła się bezpiecznym powrotem do domu. Dzięki zacieśnieniu współpracy z centrum IERCC będziemy w stanie to robić jeszcze lepiej.”

inReach, winter, skiing, Austria, EMEA

„Firmy GEOS i Garmin ściśle współpracowały na przestrzeni wielu lat i w dalszym ciągu świadczyć będą najwyższej klasy usługi w zakresie niesienia pomocy w sytuacjach awaryjnych naszym klientom na całym świecie.” – dodał Peter Chlubek, prezes GEOS. „Nasza firma jest swego rodzaju siłami dobra. Jestem niezwykle dumny z całego zespołu naszych wspaniałych pracownikow, którzy dzięki globalnemu zasięgowi działań firmy pomogli ocalić aż 12000 osób w 198 krajach. Zamierzamy wspólnie z Garmin rozwijać tę działalność i pomóc jeszcze większej liczbie ludzi.”

Zaawansowane technicznie produkty Garmin zostały stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają outdoorowe przygody. Zrewolucjonizowały one lotnictwo, motoryzację, fitness, żeglugę i szerokopojęte aktywności outdoorowe. Garmin za cel stawia sobie ułatwienie swoim klientom realizowania ich pasji, jednocześnie każdego dnia dążąc do innowacji i nieustannego przełamywania ograniczeń.

Translate »