Garmin Ultra Race biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

Garmin Ultra Race biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

Garmin Ultra Race, nowa impreza biegowa w Górach Stołowych, która zadebiutuje 17 września 2016 r., dołączył do listy biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Startując w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin.

GUR at 1

„Zorganizowanie biegu kwalifikacyjnego do największej imprezy tego typu na świecie, to bardzo duże wyzwanie, które mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy! Robimy wszystko, aby imprezę przygotować na najwyższym poziomie, a już niedługo ujawnimy kolejną niespodziankę jaką przygotowujemy dla fanów biegów ultra w Polsce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Organizatorzy – miasto Radków oraz agencja eventowa LABOSPORT Polska przygotowują pakiety dla tysiąca zawodników, którzy do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów: 9, 25 lub 53 km. Zapisy zostaną uruchomione 1 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie biegu www.ultrarace.pl.

gur2016_zdjęcie z trasy 1

Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 50 zł, przy standardowej wysokości wpisowego, na poziomie 120 zł dla dystansu 53 km, 100 zł dla dystansu 25 km i 80 zł dla dystansu 9 km. Dodatkowo imprezie będzie towarzyszyła strefa dla dzieci, z której bez opłat i bez ograniczeń będą mogli korzystać najmłodsi. Na stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl można zapoznać się z informacjami odnośnie tras biegu. Wszystkie trzy dystanse rozpoczynają się i kończą nad zalewem w Radkowie.

„Wszystkie trasy zostały tak przemyślane, żeby zawodnicy mogli wystartować z tego samego miejsca, w którym później będą wbiegać na metę. To z pewnością ułatwi logistykę zawodnikom oraz kibicom, którzy będą mogli dopingować w jednym miejscu, a dzięki wielu atrakcjom jakie przygotujemy z pewnością nie będą się nudzić, gdy biegacze będą na trasie” – dodaje Florek.

gur2016_zdjęcie z trasy 2

Rejestracja do Garmin Ultra Race rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 1 lutego 2016 r. o godzinie 12:00. Na bieg będzie można zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorzy zapraszają również na fanpage imprezy dostępny pod adresem https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Translate »