W górach liczy się prostota
The North Face/ Keith Ladzinski

W górach liczy się prostota

Wchodząca w skład jesiennej kolekcji The North Face, kurtka Fuse Uno to krok w przyszłość lekkiej odzieży alpinistycznej. Zastosowana podczas jej produkcji technologia FuseForm™ pozwoliła na stworzenie, w ramach jednego kawałka tkaniny, materiału o różnych właściwościach.

Zimowa wyprawa w góry to prawdziwe wyzwanie. Na wysokości liczą się bowiem nie tylko umiejętności, ale również odpowiednie przygotowanie. Często to właśnie od zabranego sprzętu, odzieży oraz obuwia zależy nasze życie lub zdrowie.

 

The North Face/ Keith Ladzinski

The North Face/ Keith Ladzinski

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy pragną wspinać się wyżej i eksplorować wciąż nowe szczyty The North Face opracował nową technologię produkcji materiału – FuseForm™. Metoda ta pozwoliła na zmianę cech materiału w ramach jego jednego kawałka w miejscach, w których jest to najbardziej potrzebne – może on być grubszy a tym samym bardziej odporny na ścieranie, lub delikatniejszy, a co za tym idzie lżejszy. Dzięki temu możliwe było stworzenie kurtki z tylko jednego kawałka materiału. Pozwoliło to na zmniejszenie liczby szwów i zwiększenie jej wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi.
W efekcie powstała The North Face Fuse Uno, najbardziej zaawansowana technologicznie kurtka wspinaczkowa. Wykonana z materiału HyVent™ Alpha 3L stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem i wilgocią, a jednocześnie zapewnia “oddychalność”.

 

The North Face/ Keith Ladzinski

The North Face/ Keith Ladzinski

 

Produkty wykonane przy zastosowaniu technologii FuseForm w tym roku zostały już dwukrotnie docenione przez specjalistów w środowisku outdoorowym. Kurtka The North Face Fuse Brigandine zwyciężyła w segmencie narciarskim w kategorii Outer Layer3L podczas ISPO Award, natomiast The North Face FuseForm™ Originator zdobyła złotą nagrodę na Outdoor Show.

Jak zapowiadają przedstawiciele marki, jest to dopiero początek wprowadzania na rynek technologii FuseForm. W kolejnych sezonach planowane jest rozszerzenie gamy produktów wykorzystujących to innowacyjne rozwiązanie.

 

The North Face/ Keith Ladzinski

The North Face/ Keith Ladzinski

 

Więcej informacji na temat produktów The North Face oraz technologii FuseForm znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »