Gra w kasynie przy pomocy Kryptowaluty – co warto wiedzieć?

miany w świecie hazardu pojawiają się bardzo dynamicznie i wprowadzają szereg udogodnień dla użytkownika. Pierwszym kierunkiem ku innowacyjności było powstanie kasyn online. Pod koniec XX wieku gry kasynowe były dostępne nie tylko dla fanów stacjonarnie rozrywki. W tamtych czasach wydawało się to tak ogromnym przełomem, że wiele osób uważało, iż nic lepszego nie da się wymyślić. Jednak obecne czasy są nakierowane na stały rozwój, na nowoczesne rozwiązania technologiczne i postępującą cyfryzację. Nikogo nie dziwi, że maszyny hazardowe online dostępne są nie tylko w kasynie online, ale także w aplikacji mobilnej. Jest to standard, do którego przyzwyczaja świat. Wychodzenie naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka to główne zadanie firm, które pragną być konkurencyjne. Dlatego też rynek hazardu wciąż się rozwija i proponuje swoim wyznawcom coraz to lepsze i ciekawsze opcje, a wśród nich możliwość płatności kryptowalutą. Co to jest i jakie ma zalety dla gracza?

Kryptowaluta co to?

Pojawienie się kryptowalutą zrewolucjonizowało wiele dziedzin życia. Jest to rodzaj wirtualnej monety, który pojawił się pod koniec XX wieku, jednak jej prawdziwy rozkwit nastąpił w 2009, kiedy został wynaleziony Bitcoin. Jest to niematerialny rodzaj wirtualnej gotówki, który przechowuje się w internetowych portfelach. Zafascynowanie tą formą gotówki sprawił, że dwa lata później do popularnego Bitcoina dołączył Litecoin i Namecoin. Obecnie można zauważyć, że na rynku dostępnych jest znacznie więcej rodzajów kryptowalut. Ich ilość może dochodzić nawet do 2000. Decydując się na obrót kryptowalutami, warto uświadomić sobie, że ich wartość jest zmienna. Można trafić na hossę, ale także doświadczyć dużej straty. Jest to ryzyko, które wpisuje się w tego typu formę gotówki, ale wiele osób jest w stanie dużo zyskać, przez używanie wirtualnych pieniędzy. Zainteresowanie kryptowalutami dotarło także do kasyn online. Gracze chętnie sięgają po nie, ze względu na kilka istotnych faktów.

Szybsze transakcje

W obecnych czasach ludzie doceniają szybkość i płynność działania. Ogrom zadań i obowiązków oraz nieustanny pęd życia sprawia, że każda sekunda ma znaczenie. Ponadto nowoczesne technologie przyzwyczajają do coraz sprawniejszego i ekspresowego funkcjonowania wielu rzeczy. W związku z tym tak wiele osób decyduje się na korzystanie z kryptowalut. Transakcje przy użyciu wirtualnej gotówki są zatwierdzane natychmiastowo, a użytkownik od razu może wykorzystać swój depozyt. Jeżeli ktoś nie lubi czekać, jest to idealne rozwiązanie, które oszczędza sporo czasu i nerwów.

Bądź anonimowy

Zazwyczaj podczas rejestracji i zasilania swojego depozytu, gracz musi podać swoje dane. Nie zawsze jest to dla niego komfortowe wyjście. Oczywiście większość kasyn online posiada odpowiednie licencje i oprogramowanie szyfrujące, ale ryzyko wciąż pozostaje. Wrażliwe dane, jak sama nazwa wskazuje, są tematem wrażliwym i wiele osób obawia się, kiedy musi je podać. Cyfrowy pieniądz rozwiewa wszystkie wątpliwości. Korzystając z tej formy gotówki, można być spokojnym o pełną anonimowość. Portfel z kryptowalutami gwarantuje legalność bez obowiązku podawania swoich personaliów. Zwiększa to bezpieczeństwo przy jednoczesnym zmniejszaniu obaw i niechęci znacznej części użytkowników internetowych kasyn.

Oszczędzaj z bitcoinem

Oczywiście kolejnym atutem korzystania z wirtualnej gotówki jest znaczna oszczędność. Tradycyjne płatności zazwyczaj wiążą się z koniecznością dokonania opłat dodatkowych za transakcje. W przypadku kryptowaluty opłaty są minimalne lub nie ma ich całkowicie. Pozwala to na czysty zysk i cieszenie się gotówką w szybkim czasie. Ponadto kasyna akceptujące kryptowaluty, często oferują swoim graczom atrakcyjne bonusy i promocje, jeżeli ci zechcą skorzystać z cyfrowej gotówki.

Czy to jest legalne?

Kasyna bitcoin mogą być rozwiązaniem dla graczy, w których kraju istnieje zakaz gier hazardowych na niezarejestrowanych stronach. W Polsce obrót kryptowalutą jest legalny, dlatego też wykorzystywanie jej w trakcie gry nie powinien stanowić problemu. Jednakże nie wszystko jest takie proste, często strony tego typu są blokowane, ale nie jest to w pełni uczciwe rozwiązanie.

 

Translate »