Gwiazdy światowego wspinania na Krakowskim Festiwalu Górskim

Gwiazdy światowego wspinania na Krakowskim Festiwalu Górskim

Już 2 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie po raz czternasty rozpocznie się Krakowski Festiwal Górski. Tak jak w poprzednich edycjach nie zabraknie nazwisk światowego formatu. Przybliżamy sylwetki zagranicznych gości tegorocznego festiwalu.

lynn-hill-fot-bob-carmichael

Gościem specjalnym będzie ikona światowego wspinania Lynn Hill. Wspaniała atletka, wybitny wspinacz, liderka kobiecego, i nie tylko, wspinania w latach 80. i 90. Swoimi osiągnięciami zawstydzała mężczyzn i pokazała, że nie ma dla niej barier nie do przejścia. Spotkanie z Lynn Hill odbędzie się w sobotę 3 grudnia.

marc-andre-na-szczycie-mount-robson-po-przejsciu-emperor-face-fot-arch-marc-andre-leclerc

Marc-André Leclerc to młody Kanadyjczyk, o którym świat usłyszał niedawno, tak naprawdę dopiero w roku 2015, a to dzięki nieprawdopodobnym, nie tylko jak na patagońskiego debiutanta, przejściom w masywie Torres. Już teraz zapraszamy na spotkanie z Leclerciem, które odbędzie się 2 grudnia!

tim-emmett-na-the-path-fot-arch-tim-emmett

Kolejny gość KFG to Tim Emmett, jeden z najwszechstronniejszych i najciekawszych brytyjskich wspinaczy, łączący wspinanie skalne i lodowe na bardzo wyśrubowanym poziomie. Himalaje, Alpy, trudne drogi lodowe i mikstowe, walijskie ekstremy, Deep Water Solo, Base Jump, Free Diving etc. – CV Tima Emmetta prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Tim Emmett wprowadzi nas do swojego ekstremalnego świata 3 grudnia, o godzinie 17:55

alex-txikon-fot-arch-alex-txikon

Alex Txikon to gość, którego fanom gór przedstawiać nie trzeba. Ten baskijski himalaista ma na koncie 11 ośmiotysięczników, a w tym roku z Simone Moro i Muhhamadem Alim zdobył zimą Nanga Parbat (8126 m). Spotkanie z Alexem Txikonem już 4 grudnia o godzinie 15.00

wiatr-zawiewa-sniegiem-w-obozie-iii-7050-m-na-kanczendzondze-fot-alex-txikon

Festiwalowi towarzyszyć będą zawody KFG Krak’em All. Na finały zaprasza w niedzielę 4 grudnia Centrala Ruchu Avatar. Więcej informacji o zagranicznych gościach w załączonych notkach, a wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie: www.kfg.pl. Na 14. Krakowski Festiwal Górski zapraszają: wspinanie.pl, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, TKN Wagabunda oraz magazyn Góry.

 

Translate »