Hanwag Alpine Experience 2017

Hanwag Alpine Experience 2017

Dni 18 i 19 września br. każdy entuzjasta wypraw na alpejskie szczyty powinien zaznaczyć na czerwono. Właśnie wtedy cztery zespoły, czterema różnymi drogami wejdą na Zugspitze – szczyt leżący w sąsiedztwie siedziby marki Hanwag, a przy tym najwyższą górę Niemiec. Wciąż jeszcze można zgłosić się do udziału w konkursie, którego główną nagrodą jest miejsce w jednym z zespołów.

Hanwag Alpine Experience to stały punkt w wakacyjnym kalendarzu alpejskich wydarzeń. Użytkownicy, reprezentanci mediów oraz szczęśliwi zwycięzcy konkursu z całego świata przyjadą do Bawarii na kilka dni września, by dowiedzieć się czegoś więcej o samej marce, a przede wszystkim wspiąć się na Zugspitze czterema szlakami: Reintal, Stopselzieher, Höllental i Jubiläumsgrat (Jubilee Arête). Każda z dróg ma inny, unikalny charakter, podobnie jak każdy z ponad siedemdziesięciu uczestników. Hanwag Alpine experience to wyjątkowa impreza, która daje możliwość miłośnikom gór o różnym poziomie doświadczenia i kondycji osiągnąć ten sam cel – 2962-metrowy szczyt najwyższej góry Niemiec, która jest bardzo ważna dla marki. Mająca swoje korzenie w Bawarii, zawsze była mocno związana z górami. W 2011 r., w ramach obchodów swojego 90-lecia, Hanwag ufundował schronisko dla Deutscher Alpenverein, które znajduje się na najbardziej wymagającym szlaku, prowadzącym na szczyt Zugspitze – Jubiläumsgrat. Podczas wrześniowego wejścia jest to także miejsce noclegu dla jednego z czterech zespołów.

Zeszłoroczna wyprawa została pokonana (w części) przez bardzo złą pogodę. Krótko przed ekspedycją warunki na szlakach uległy tak dramatycznemu pogorszeniu, że jedynie droga Reintal pozostała dostępna. Wszystkie cztery zespoły połączyły się w jedną wielką grupę, która wspólnie pokonała drogę na szczyt, po drodze korzystając z ogromnej wiedzy przewodników górskich, którzy podczas trasy pokazywali różne elementy wspinaczki i trekkingu w warunkach wysokogórskich. Nie zważając na ulewny deszcz i śnieg, wszyscy uczestnicy Hanwag Alpine Experience 2016 weszli na Zugspitze cali i zdrowi. W tym roku organizatorzy mają nadzieję na lepszą pogodę i zdobycie szczytu wszystkimi czterema drogami.

Co zrobić, aby wygrać jedno z dwóch wolnych miejsc podczas ekspedycji? Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.hanwag.com/events/hanwag-alpine-experience-2017 i w zgłoszeniu uzasadnić czemu jest się idealnym kandydatem do wejścia jedną z dróg. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia br. Na zwycięzców czeka pakiet all-inclusive obejmujący: transport z lotniska w Monachium do Garmish Partnerkirchen, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu, opiekę przewodnika, wypożyczenie potrzebnego sprzętu oraz parę idealnie dopasowanych butów Hanwag MAKRA COMBI.

Wszystkie niezbędne informacje o evencie są dostępne na stronie: www.hanwag.com, w zakładce „Events”.

Translate »