Hanwag – przyjaciel stopy. Nowości jesień/zima 2015/16

Hanwag – przyjaciel stopy. Nowości jesień/zima 2015/16

Nowy materiał izolacyjny: G-LOFT® FIT

HANWAG_Makro_G-LoftFit

Zimą 2015 bawarski producet obuwia Hanwag wprowadza do swoich butów nowy, syntetyczny materiał izolacyjny austriackiej firmy Goldeck Textil: G-LOFT- FIT. Jest on wysoce wytrzymały, przepuszcza parę wodną oraz łączy ekstremalnie wysokie właściwości ocieplające z niewielką wagą i wysoką wodoodpornością. To unikalne połączenie cech jest rezultatem spiralnego kształtu dwuskładnikowych włókien. Zamknięte powietrze dba o utrzymanie ciepła, a otwarta struktura zapewnia bardzo wysoką oddychalność. Do tego dochodzi wyjątkowy „efekt pamięci“: włókna nawet po silnej kompresji wracają z powrotem do swojej grzewczej, przewiewnej formy, gwarantując długotrwałą i skuteczną ochronę przed zimnem.

HANWAG_AlaskaWinterGTX_schwarz_F15 HANWAG_StroevGTX_erde_F15

Sztuczne włókna „Made in Austria“ zostały wykorzystane w dwóch różnych wersjach w pięciu nowych modelach obuwia Hanwag: 200 g/m we wszechstronnym, zimowym bucie trekkingowym Ströv GTX i modelu Lhamo GTX, a 400 g/m w Alaska Winter GTX – zimowej adaptacji tak samo nazwanego letniego klasyka – i butach klasy High-End: Abisko GTX oraz Fjäll Extreme GTX.

Podeszwa antypoślizgowa: Hanwag IceGrip XLT

H45262_0

Osiem lat temu Hanwag jako pierwszy wprowadził specjalną podeszwę
zwiększającą przyczepność na lodzie – IceGrip. Mikroskopijnie małe cząstki szkła w kolcach działają jak papier piaskowy i zapewniają siedem razy lepszą przyczepność na tak wymagającej powierzchni. Zimą 2015/16 bawarski producent obuwia prezentuje nową wersję podeszwy – IceGrip XLT. Wyróżnia ją osiem kolców na każdym bucie oraz lekkość. Nie jest też tak głęboko profilowana i mocno tłumiona jak poprzedniczka. Świetnie sprawdzi się na oblodzonych drogach i śliskich szlakach, zapewniając stabilność. Dodatkowym atutem jest to, że pomimo zastosowanego w kolcach szkła podeszwa nie pozostawia rys na drewnianych podłogach czy innych powierzchniach domowych.

Więcej informacji znajdą na stronie www.hanwag.de

Translate »